×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Eduarda Miheloviča pirmā gleznu personālizstāde

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Restorānā „Andalūzijas Suns” 3.aprīlī tiks atklāta Eduarda Miheloviča gleznu izstāde „Dārza mala”. Izstāde būs apskatāma līdz 4. maijam.

Eduards Mihelovičs (dz. 1977) ar gleznošanu nodarbojas kopš 2001. gada. Vienu gadu studējis Latvijas Mākslas Akadēmijas stikla nodaļā, mākslas izglītību papildinājis RTU arhitektūras bakalaura programmā, dažādās privātstudijās un plenēros. Pazīstams arī kā fotogrāfs, piedalījies vairākās izstādēs. Praktizē un pasniedz jogu. Gleznošanā tuvas tēmas ir klusā daba un ainava, mīļākais gleznotājs – Anrī Matiss. Šī ir Eduarda Miheloviča pirmā gleznu personālizstāde.
Vairums izstādē „Dārza mala” iekļauto darbu tapuši pēdējā gada laikā.
Autors izstādes tēmu komentē šādi: „Mākslā mani vienmēr interesējusi drīzāk sajūta par lietām, nevis lietas pašas savā konkrētībā, rakstnieka Kortasāra vārdiem – „lietu otrā puse”. Gleznas ļoti labi kalpo kā tādas sajūtu kapsulas. Noķert sajūtu, esot ārā, plenērā, ieelpojot svaigu gaisu, sajūtot krāsu smaržu, putnu skaņas un, galvenais, sauli. Dārzs – vasarnīca, vasaras gleznošanas bāze, gaismas un ēnas novērošanas punkts. Bet kas aiz tā? Jūra aiz meža, plašums, smilšu spēles un telpa, tukšums. Daļa no gleznām ir tapušas arī no Izraēlas brauciena iespaidiem, samērojot dārza vitalitāti ar tuksneša žilbinošo sauli un tukšumu. To neizteikto tukšumu, kas mīt aiz gleznas robežas un ikvienā no mums.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+