Latvijā

Egils Līcītis: Kā labāk manifestēties pret tumsas spēkiem7


Feļetonists Egils Līcītis
Feļetonists Egils Līcītis
Foto – Dainis Bušmanis

Sirdīm stipri pukstot, katrā mājā jau izlasījuši un devuši lasīt paziņām “oligarhu sarunas”. Aplīmēti afišstabi, ka tādā un tādā dienā vēl neinformētiem nezinīšiem pulcēties pagastmājā vai klubā, kur Šlesera dienasgrāmatu priekšlasījumi notiks atklātā veidā. Ģimenēs bērniem un nepilngadīgiem aizplīvuroti izskaidrots, ko nozīmē onkuļu sliktie krievu vārdi. “Rīdzenē” noklausītie skaņu celiņi iztulkoti krieviski un angliski. Visiem viss zināms, un arī vēl slepenais nāks gaismā.

Saeimas priekšsēdētāja Ināra saukusi pēc pašattīrīšanās, lai politiķi atjaunotu čābisko reputāciju un nomazgātos pēc goda pazaudēšanas. LTV vairs nespēlēs lustīgo šlāgermūziku Ventspilī, un kā sēnes pēc lietus aug kustības – nedod roku Lembergam, nesēdi ar oligarhu pie viena galda. Trijzvaigžņa lielvirsniece Velta no 4. maija balsotāju kluba likusi manīt, ka oligarhu augonis jāizoperē, jo tik ciniski nedrīkst kārtot pat privātās lietas. Tautai valstiskuma izšeftētāji aizdevuši lielas dusmas, un vēlētājiem ir problēma, ko darīt, lai uz neatgriešanos pārvilktu strīpu korumpētai pagātnei un milzu naudas iespaidam pie politikas taisīšanas.

Varas iestāžu neveiklā klusuma pārvarēšanai cilvēki 13. datumā aicināti uz laukumu pie Rīgas pils, lai ar ūjināšanu izsauktu Valsts prezidentu kā nācijas morālo līderi un vērtību nesēju un Vējonis parādītu, kas viņš – deviņi pērkoni! – par vīru. Prezidentam būs nodevīgs mitrumiņš acīs par valstij nodarīto apkaunojumu un tautas sāpi, bet, lai cik valsts galva sagatavots tiklab iznesties uz pieņemšanas balles deju grīdas, tiklab X stundas stresa situācijai – ko no saviem augstumiem var darīt, ja nav orgānu slēdziena, vai sarunas ir autentiskas, vai balsu atdarinātāju iestudētas ludziņas?

Kaut Vējonis Saeimā baurotu kā vērsis, ka no galvas līdz papēžiem nodarvojušās personas no politiskās vides ar nūju laukā triecamas vai slotu izslaukāmas, deputāti apelēšanu pie nelietotas sirdsapziņas noklausīsies kā veltīgu sūdzību grāmatu.

Saistītie raksti

Tāpēc protestu process jāvērpj secīgāk. Zināms, cik pulka godīgu, solīdu, kulturālu ļaužu, kam ētika, morāle nav gluži svešvārdi, darbojas mūsu partijās. Līdz ar to papriekšu jāmītiņo zem partijas “Latvijai un Ventspilij” logiem, lūdzot vērtēt priekšsēdētāja Aivara darbības Šlesera istabā un prasot, cik ilgi smagos noziegumos apsūdzētais būs šamiem līderis! Ja, piemēram, vicespīkers Gundars attrauc – Lembergs normāls pipars!, bet Dana lauza rokas – viņš nevarīgs večuks, es nevaru pacelt roku pret vecu cilvēku! – tad taisnību jāiet meklēt pie vēl kārtīgākiem ļaužiem, ventiņu radagabaliem ZZS apvienībā. No turienes zvana – tauta ar flammi pie frakcijas mājas revolūciju taisa, piķa katlus vāra, Aivaronkol, atbrauciet uz tasīti kafijas. Un, teiksim, Ingmārs saka – biedri, stāvoklis sūdīgs, bet mēs visi esam apaļas nulles, un tikai biedrs Lembergs tas vieninieks, kamdēļ vispār tiekam pie 10 reitinga punktiem! Kā lai novēršamies, kā lai izgrūžam cīņubiedru no ZZS klēpja!

Sadusmotām masām cits nekas neatliek kā pārvietoties uz iecienīto piketēšanas zonu pie Ministru kabineta ēkas. Vai koalīcijas virsvadībai neklātos norobežoties no tumsas spēkiem un manipulatoriem paralēlā pagaldes valdībā? Bet ministri ir redzējuši Lembergkunga sejā skaidri salasāmas bēdas par Sorosa pīto sazvērestību, kur no Ventas zilām acīm pretī raugās pati nevainība, kas likteņa triecienus uztver ar pazemību un pelna līdzijušanu. – Paga, mēs tak esam Lemberga valdība! – sauc valdības locekļi. – Sasper jods, vai izturēsimies pret darbīgo, racionālo vīru kā radioaktīvu un toksisku personu, bāzīsim galvā atstarojoša folija cepurītes, nesitīsim saujā, nodursim acis, kad draugs atnāks pie mums ciemos?

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Rīgas domes koalīcijā varētu būt izveidojušās jaunas nesaskaņas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērna nolaupīšanas lietā ECT atzīst Latvijas pārkāpumu procesuālās vienlīdzības neievērošanā
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
4 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
7 stundas