×
Mobilā versija
Brīdinājums +6.6°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
29. septembris, 2014
Drukāt

Eiropas gada pilsēta – Jelgava! (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Par Eiropas gada pilsētu Latvijā piektdien savas pilsētas kultūras namā tika sumināta Jelgava – tur norisinājās Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētā konkursa “Eiropas Gada pašvaldība 2014” apbalvošanas ceremonija.

Pilsētu konkurencē šogad uzvarēja Jelgava, mazo novadu starpā, līdz 7000 iedzīvotājiem, vislabāk konkursā veicās Rundāles novadam, bet lielo novadu starpā – uzvara Tukuma novadam.

Svinīgajā pasākumā konkursa rīkotāji, kā arī atbalstītāji un ministriju pārstāvji sveica uzvarētājus lielo pilsētu, mazo novadu un lielo novadu kategorijās, atsevišķās nominācijās, īpaši suminot arī novadu un pilsētu virzītos Eiropas Gada cilvēkus. Tieši par cilvēkiem – atsaucīgajiem, darbīgajiem un ikdienā nesavtīgajiem šajā konkursā visvairāk priecājas gan konkursa organizatori, gan paši pašvaldību vadītāji. “Viss, ko esam savā valstī sasnieguši, ir mūsu cilvēku nopelns. Mums par viņiem ir jāpriecājas un jāpasaka paldies! Šodien mēs pulcējamies un suminām Jelgavu, kas ir ļoti eiropeiska pilsēta, un man prieks, ka varam kopā palepoties, jo nav daudz brīžu, kad paši sevi novērtējam un priecājamies par to,” apbalvošanas ceremonijā teica LPS priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis.

Kopumā no 14 konkursa finālā pārstāvētajām pašvaldībām apbalvošanai tika izraudzīti 42 Eiropas Gada cilvēki, kuri visi saņēma pārsteiguma balvas – braucienu uz Strasbūru, ko viņiem dāvināja Eiroparlamenta deputāte Iveta Grigule. Arī eiroparlamentārieši Artis Pab­riks un Krišjānis Kariņš, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka novada cilvēkus sumināja ar pārsteiguma balvām. Jelgavas mērs Andris Rāviņš pēc uzvaras konkursā teica: “Mums jābūt drosmei lepoties ar saviem darbiem, saviem cilvēkiem un to, ko izdarām. Mums un visiem pārējiem novadiem vēlu – lai turpmāk mums pašiem būtu tik daudz naudas, lai nebūtu jāpiesaista ES fondu līdzekļi. Ko mēs gribam sasniegt vēl? Kļūt par īstu ražotājpilsētu! Nav daudz pilsētu, kurās ražo autobusus un vilcienu vagonus, bet Jelgavā tas viss būs!”

Arī “Latvijas Avīze” (“LA”) sumināja konkursantus ar simpātiju balvām – “LA” sudraba medaļu ar uzrakstu “Mēs sakņojamies šajā zemē” saņēma Nīcas novada zaļās saimniecības “Eldorado” saimnieki Valija un Andris Beluzas, bet žurnāla “Medības” gada abonements tika Dagdas vides un tūrisma izglītības centram “Ķepa”.

Konkursa uzvarētāji
Nominācija Uzvarētāji
“Pašvaldība izglītotam, radošam un aktīvam iedzīvotājam” Valmieras pilsēta, Smiltenes novads, Nīcas novads
“Pašvaldība veselam iedzīvotājam” Jūrmalas pilsēta, Dagdas novads, Jaunpils novads
“Pašvaldība iedzīvotāju iesaistīšanai” Ventspils pilsēta, Tukuma novads, Viļakas novads
“Pašvaldība ES vērtību un iespēju popularizēšanai” Jelgavas pilsēta, Jelgavas novads, Rundāles novads

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. jelgavnieki neaizmirsīs Atbildēt

    Jelgavnieki nav aizmirsuši un nekad neaizmirsīs, kā 2009. gada jūlijā Rāviņš kopā ar Krievijas vēstnieku Vešņakovu atzīmēja Jelgavas otrreizējās krievu okupācijas 65. gadadienu (kopš 1944. gada jūlija rēķinot), noliekot ziedus kopā ar Vešņakovu Jelgavas okupantu atdusas vietās. Krievu tanku rūnīcas ielaišana Jelgavā arīdzan ir īstens kangara gājiens.

Draugiem Facebook Twitter Google+