×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Eksperti: jaunā Latvijas Radio valde liecina par vēlmi īstenot lielas pārmaiņas (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izvēlētais Latvijas Radio (LR) valdes sastāvs varētu liecināt par vēlmi īstenot lielas pārmaiņas sabiedriskā radio darbībā. Šādu viedokli aģentūrai LETA pauda mediju eksperti.

Rīgas Stradiņa universitātes profesors Sergejs Kruks atzina, ka [līdzšinējā LR vadītāja Jāņa] Sikšņa neievēlēšana jaunajā valdē nav labs signāls un liecina, ka NEPLP nevēlas radio vadībā iepriekšējos darbiniekus. Tas varētu liecināt par vēlmi īstenot lielas pārmaiņas, bet ir iespējams arī politisks skaidrojums, uzskata eksperts.

“Nojaušams, ka politiskais moments sarunās par LR valdi ir bijis klātesošs, padomē nav liberālā un nacionālā viedokļa balansa un liberālā koncepcija šajā gadījumā zaudēja nacionālajai,” norādīja Kruks. Pēc viņa domām, “Vienotība” ar šo lēmumu zaudējusi savas pozīcijas, proti, [jaunievēlētais LR valdes priekšsēdētājs Aldis] Pauliņš ir [Saeimas priekšsēdētājas] Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) pozīciju pārstāvis.

Viedoklim par NEPLP vēlmi no jaunās LR vadības sagaidīt plašas pārmaiņas pievienojas arī kādreizējais LR ģenerāldirektors Dzintris Kolāts. Viņaprāt, jaunais valdes sastāvs liek domāt par “divu nesavienojamu klucīšu savienošanas mēģinājumu, kurā viens elements ir paklausība padomei, bet otrs – centieni ieviest ko jaunu radio attīstībā”.

“Izskatās, ka padome izvēlējusies “vidēja vecuma cilvēku” sastāvu, un, kaut jaunie valdes locekļi ir bijuši tuvu redakcionālajiem medijiem, tomēr gribētu redzēt jaunās vadības sastāvā kādu “jauno un nadzīgo”,” sacīja Kolāts.

Pēc Kolāta domām, pašreizējais NEPLP sastāvs izceļas ar vēlmi visu pastiprināti kontrolēt. “NEPLP vēlas ieviest kaut ko jaunu, bet reizē paturēt LR vadību stingrā pakļautībā. Rodas iespaids, ka pat Siksnis, kurš ir ļoti korekts un apdomīgs, tomēr ir bijis pārāk patstāvīgs,” teica kādreizējais LR ģenerāldirektors.

Kolāts piebilda, ka jaunais, paplašinātais valdes sastāvs liek atcerēties līdzīgu situāciju Latvijas Televīzijā, kad pēc jaunās valdes iecelšanas lielas pārmaiņas piedzīvoja vidējais menedžments. Viņš piebilda, ka daudz jaunās LR vadības darbā noteiks attiecības ar kolektīvu. Respektu var sasniegt arī ar agresīvām metodēm, bet tas nav labs ceļš, rezumēja Kolāts.

Kā ziņots, NEPLP LR valdes priekšsēdētāja amatam izraudzījusies sociologu, pētījumu aģentūras “Factum Group” vadītāju Aldi Pauliņu.

Latvijas Radio valdes locekļa amatam programmas attīstības jautājumos izvēlēta bijusī ziņu aģentūras “BNS Latvija” vadītāja Sigita Kirilka, bet valdes locekļa amatam nodrošinājuma jautājumos – Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pārstāvis Uldis Lavrinovičs.

Līdz šim Latvijas Radio valdē kopš 2012. gada vienīgā amatpersona bija valdes loceklis Siksnis.

NEPLP kopumā saņēma 19 pieteikumus konkursam uz Latvijas Radio valdes locekļu amatiem. NEPLP sēdē tika konstatēts, ka 18 no iesniegtajiem pieteikumiem atbilst konkursa nolikuma prasībām un ir virzāmi vērtēšanai nākamajās konkursa kārtās. Konkurss tika izsludināts šā gada 3. novembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ar vel kadu diza kosmopolita, anti siknacionalista Doktora Sergeja Kruka viedokli.

  2. KĀPĒC NEKOREKTAIS DIMANTS VĒL IR SAVĀ AMATĀ??? JA “NOMAINA” VISU, TAD ARĪ ŠO KADRU??!!!!!! NEDOMĀJU, KA SIKSNIS BIJA JĀNOMAINA, jo bija vadītājs ar skaidru, raitu valodu un savu nostāju, lieliski pārzināja savu darbu, nestostījās un neraustījās, kā to dara Ainārs Dimants ( VALODA IR VIENS NO RĀDĪTĀJIEM PAR CILVĒKU: savu darbu pārzinošs darbinieks ar pārliecību VAI MEIMURS- vāja rakstura cilvēciņš…). ŠĀDAS “PĀRBĪDES” un nevajadzīgi “PĀRSTEIGUMI” dara ļaudis uzmanīgus…

Draugiem Facebook Twitter Google+