×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

ES turpina ieplūst nelegālie imigranti. Ungārija cels žogu, Vācija aicina atcelt “bēgļu kvotu”

Foto: LETA/EPAFoto: LETA/EPA

Austrija ceturtdienas naktī piedzīvoja jaunu kāpumu nelegālo migrantu pieplūdumā, kad valstī no Ungārijas netraucēti ieradās vairāk nekā 3000 cilvēku, paziņoja varas iestādes. Ceturtdienas rītā Nikelsdorfā bija apmēram 2,8 tūkstoši migrantu, kas saņēma pārtiku un pagaidu patvērumu un gaidīja īpašus autobusus un vilcienus tālākajam ceļam uz Vīni.

Nedēļas nogalē Austrija nolēma ļaut migrantiem brīvi iekļūt valstī, lai palīdzētu atslogot gandrīz eksplozīvo situāciju Ungārijā, kur augustā vien no Serbijas teritorijas ieradās 50 tūkstoši migrantu.

Austrijas kanclers Verners Faimans bija solījis atjaunot robežkontroli, bet tas vēl nav noticis. Austrijas valdība ceturtdien koordinācijas sanāksmē apspriedīs nākamos soļus.

Ungārijas armija tikmēr sākusi manevrus “Izšķiroša rīcība”, gatavojoties palīdzēt policijai apsargāt dienvidu robežu ar Serbiju, no kuras valstī šogad ieradušies 160 000 nelegālu imigrantu.

Vācijā kopš gada sākuma ir ieradušies apmēram 450 tūkstoši nelegālu migrantu Vācija, kas ir valsts ar Eiropas lielāko ekonomiku, paredz šogad uzņemt 800 tūkstošus patvēruma meklētāju – četrreiz vairāk nekā pērn un vairāk nekā jebkura cita Eiropas valsts.

“Līdz aizvakardienai Vācija reģistrēja 450 tūkstošus bēgļu, tai skaitā 105 tūkstošus augustā un 37 tūkstošus septembra pirmajās astoņās dienās. Septembrī varētu būt vairāk nekā 100 tūkstoši,” sacīja Vācijas vicekanclers Zigmārs Gabriels.

“Godīgi sakot, tas parāda, ka 160 tūkstošu bēgļu sadalīšana pa Eiropu ir pirmais solis, ja gribam būt pieklājīgi,” sacīja Gabriels, atsaucoties uz Eiropas Komisijas ierosinājumu Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm sadalīt jaunieradušos migrantus.

“Vai arī to var nosaukt par pilienu okeānā,” piebilda vicekanclers.

Vācijas kanclere Angela Merkele ir aicinājusi ES iet vēl tālāk un piekrist patvēruma meklētāju proporcionālai sadalīšanai bez viņu skaita ierobežojuma, kamēr turpinās rekordliels pieplūdums no kara pārņemtās Sīrijas un citām valstīm.

“Mēs nevaram vienkārši fiksēt griestus un teikt, ‘man nerūp nekas virs tiem’,” Merkele trešdien paziņoja parlamentam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+