×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

ES un Turcijas vienošanos vērtē pretrunīgi (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs

Vakar formāli stājās spēkā Eiropas Savienības un Turcijas vienošanās par nelegālās imigrācijas plūsmas apturēšanu pār Egejas jūru.

Saskaņā ar to Grieķijai jānosūta atpakaļ uz Turciju visi imigranti, kas, sākot ar 20. martu, ierodas tās salās, šķērsojot Egejas jūru. Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs paziņojis, ka vēl būs nepieciešamas vairāk nekā 36 stundas, lai pilnībā īstenotu noslēgto vienošanos. Lai palīdzētu īstenot vienošanos, Grieķijā ieradīsies aptuveni 2300 eksperti, tostarp drošības un imigrācijas dienestu amatpersonas un tulki, bet grieķu amatpersonas ziņoja, ka pagaidām neviens no ekspertiem vēl nav ieradies. Vienošanās arī paredz, ka ES uzņems vienu Sīrijas bēgli no Turcijas teritorijas apmaiņā pret katru sīrieti, ko Turcija uzņems atpakaļ no Grieķijas. Šādā veidā ES uzņems ne vairāk kā 72 000 imigrantu. Saskaņā ar vienošanos ES piekritusi arī paātrināt iepriekš apsolīto trīs miljardu eiro piešķiršanu Turcijai valstī esošo bēgļu apgādei un uzturēšanai. ES piekritusi arī paātrināt bezvīzu režīma ieviešanu Turcijas pilsoņiem un aktivizēt sarunas par Turcijas iestāšanos blokā. ES un Turcijas jaunā vienošanās tiek vērtēta pretrunīgi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Turcijai kā teroristu sponsoriem un darījumu partneriem nav vietas ES un arī pilsoņiem nav jādod bezvīzu režīms. Atvērt ES durvis Turcijai nozīmē atvērt durvis noziedzībai, terorismam un izvarošanas draudiem.

    • Jā tev ir pierādijumi tam ko tu runā, kā medz teikt Pu ar Lavrovu, tad lūdzu tos uz galda. Bet ja tikai tas ko tu no krievu TV retranslē, tad snaudi labāk klusu aiz krāsns tālāk. Jā teroristi ir tie, kas notriec pārkāpējus savā gaistelpā, tad tādus mums vajag vairāk. Nedomāju, ka turki paši tais teroraktus Stambulā un Ankarā.

Draugiem Facebook Twitter Google+