Kultūra
Teātris un kino

Festivālā Londonā pirmizrādi piedzīvos latviešu un ārzemju kopdarbs – izrāde “Noktirne”0

Foto: Ieva Kauliņa

27. līdz 29. jūnijā Londonas Starptautiskajā teātra festivālā LIFT gaidāma pirmizrāde latviešu režisores Kristas Burānes un britu teātra mākslinieka Endija Fīlda kopdarbam “Noktirne”, kas tapusi, iedvesmojoties no sarunām ar dabas pētniekiem un vietējiem iedzīvotājiem, informē veidotāji.

“Noktirne” ir starptautisks sadarbības projekts, kura tapšanā iesaistīti trīs teātra festivāli – “Homo Novus” Rīgā, LIFT Londonā un “Lokal” Reikjavikā. Izrāde tiks rādīta katrā no šīm Eiropas pilsētām, pielāgojot to vietējai ainavai un specifikai. “Noktirnes” pirmizrāde Rīgā notiks festivālā “Homo Novus” 7., 8. un 9. septembrī.

Izrāde “Noktirne” izmaina pierasto skatiena fokusu un kustību trajektoriju, ievedot skatītāju pilsētas un tās uztveres nepieradinātajā daļā. Tā ir vides izrāde, kas sākas pēc saulrieta, turpinās līdz pusnaktij, lai ļautu tumsai kļūt par nakts dziesmas fonu, kurā spēcīgi ieskanas dabas balsis.

Izrādes autori ir teātra un kino režisore Krista Burāne (Latvija), teātra mākslinieks un rakstnieks Endijs Fīlds (Lielbritānija), scenogrāfe Ieva Kauliņa (Latvija) un horeogrāfs Ēriks Ēriksons (Zviedrija).

Projekts ir teātra festivālu platformas “Urban Heat” iniciatīva un notiek ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

Festivāla programmā šogad gaidāmas vēl vairāku intriģējošu sadarbības projektu pirmizrādes – režisora Viestura Meikšāna un jaunā talantīgā britu komponista Olivera Līsa opera “Nezināmais nezināmais”, jauno mākslinieču Kates Krolles, Māras Gaņģes un itāļa Džanmarijas Tozati īpaši festivālam veidoti pilsētvides darbi, komponistes Annas Ķirses “Koku operas” izrāde Rīgā. Savukārt viesizrāžu programmā iekļauti spilgto flāmu teātra mākslinieku Benija Klāsena un Mirjamas Van Imshūtas darbi, igauņu spožākā vidējās paaudzes mākslinieku trio Juhana Ulfsaka, Ēro Epnera un Marto Kangro izrāde “Darbnīca” un citi.

Festivāls “Homo Novus” notiks Rīgā no 6. līdz 12. septembrim. Pilna programma no 16. jūlija www.homonovus.lv.

LA.lv