×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. augusts, 2012
Drukāt

Filma “Miglā” iekļauta prestižajā Toronto filmu festivālā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

37.Toronto Starptautiskajā filmu festivālā (TIFF), kas no 6. līdz 16.septembrim notiks Kanādā, iekļauta arī filmu studijas “Rija” kopražojuma filma “Miglā” (“In The Fog”), kuras pirmizrāde Latvijā plānota nākamā gada sākumā, aģentūrai BNS pavēstīja “Rijas” pārstāve Baiba Bože.

Filma “Miglā” iekļauta Mūsdienu pasaules kino (“Contemporary World Cinema”) kategorijā, kurā ir pārstāvētas labākās neangļu valodas filmas no visas pasaules.

Latvijas, Vācijas, Nīderlandes, Krievijas un Baltkrievijas kopražojuma aktierfilma “Miglā”, kuras režisors ir ukrainis Sergejs Lozņica, pasaules pirmizrādi piedzīvoja 65.Kannu kinofestivāla ietvaros, tostarp iegūstot prestižo Starptautiskās Kinokritiķu federācijas “FIPRESCI” balvu. Filma veidota pēc Vasilija Bikova stāsta motīviem par partizānu cīņām Otrā pasaules kara laikā, par nodevību un amorāliem apstākļiem, kuros cilvēks ir spiests pieņemt morālus lēmumus.

“Miglā” uzņemta pagājušā gada rudenī Daugavpils apkārtnē ar Rīgas Filmu fonda, Nacionālā kino centra, kopproducentu un starptautisku fondu finansiālu atbalstu.

Toronto filmu festivālā šogad 11 dienu laikā būs skatāmas 289 mākslas filmas un 83 īsfilmas kopumā no 72 valstīm, tostarp pasaules pirmizrādi piedzīvos 146 filmas. Pēc provizoriskām aplēsēm, festivāla programmu noskatīsies aptuveni 260 tūkstoši kino fanu un vairāk nekā tūkstotis preses pārstāvju.

Festivāla ietvaros “Miglā” būs skatāma trijos seansos – 12., 14. un 16.septembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+