×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
11. augusts, 2014
Drukāt

Foto: Rēzeknes novadā aizvadīta pirmā Aviācijas diena

Foto: Edgars PavlovskisFoto: Edgars Pavlovskis

Pagājušajā sestdienā, 9. augustā, lidlaukā “Rēzekne” Audriņu pagastā norisinājās pirmā Rēzeknes novada Aviācijas diena, kurā aptuveni astoņi tūkstoši apmeklētāju baudīja dažādus ar aviāciju saistītus pasākumus, informē novada pārstāve Madara Ļaksa.

Viņa klāsta, ka svētku apmeklētājiem bija iespēja apskatīt Valsts robežsardzes koledžas un Zemessardzes tematiskās izstādes, aplūkot lidmašīnas un kā īstiem aviatoriem pasēdēt pilota kabīnē, skatīt lidmašīnu parādi, kā arī vērot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un robežsardzes mācību uzdevumus, tostarp cietušā evakuēšanu ar helikopteri un pārkāpēju aizturēšanu.

Aviācijas pamatlicējs Vilburs Raits teicis, ka ir iespējams lidot bez motora, bet ne bez zināšanām un iemaņām. Aviācijas dienā to spilgti apliecināja paraplānu lidotāji no Rīgas, kuri aptuveni 15 metrus platajos “spārnos” ķēra gaisa straumes un priecēja skatītājus ar neaizmirstamiem akrobātiskiem trikiem.

Augstu debesīs griežot nāves cilpas ar saviem lidmodeļiem, augstākās pilotāžas elementus rādīja arī vairāki aviācijas entuziasti uz zemes. Viens no daudzkrāsaino svētku spilgtākajiem uznācieniem izdevās lidmašīnas “Pitts Monster” pilotam Aleksandram Brincalovam, kurš ar savu “sarkano monstru”, kā dēvē šo lidmašīnu, šāvās gaisā ar ātrumu 15 metri sekundē un meta galvu reibinošus kūleņus.

Svētku noslēgumā drosmīgākie varēja pacelties augstu gaisā, lai palūkotos, cik skaista ir Latgale no putna lidojuma. Panorāmas lidojumi veikti ar lidmašīnām “Cessna 172”.

Rēzeknes novada Aviācijas dienas idejas autors ir Valsts robežsardzes Aviācijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Aleksandrs Šukšins, kurš pavasarī uzrunāja Rēzeknes novada domes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu un aicināja sarīkot kopīgu pasākumu robežsardzes pilotiem, aviācijas entuziastiem un apkārtnes iedzīvotājiem, pie tam Rēzeknes novada teritorijā atrodas Aviācijas svētku galvenais priekšnosacījums – lidlauks.

Lai svētki varētu notikt, vairāku mēnešu garumā līdzās strādāja un sadarbojās gan Valsts robežsardzes Aviācijas pārvalde, gan robežsardzes koledža, gan Valsts policija, gan Zemessardze, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, gan Civilās aviācijas aģentūra un citi dienesti.

Kā sola organizatori, ja būs interese no lidotāju un no apmeklētāju puses, Aviācijas diena turpmāk varētu iezīmēties par vienu no Rēzeknes novada tradicionālajiem pasākumiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+