Dabā
Laika ziņas

Gaidāms nepastāvīgs laiks: Nedēļas vidū pāri Latvijai virzīsies ciklons 0

Foto – Shutterstock

Šonedēļ Latvijā brīžiem līs un gaisa temperatūra nedaudz samazināsies.

Darba nedēļas sākumā laika apstākļus Latvijā noteiks zema spiediena ieplaka. Latvijas austrumu reģionos gaidāms neliels īslaicīgs lietus, bet citviet būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Vējš būs lēns, un gaisa temperatūra naktī pieturēsies +5…+11 grādu robežās, savukārt dienā gaidāmi +13…+18, un tikai vietām dienvidu rajonos gaisa temperatūra būs par pāris grādiem augstāka.

Darba nedēļas vidū pāri Latvijai virzīsies ciklons, kas nesīs mākoņainu un lietainu laiku. Naktī uz trešdienu vietām līs pat stipri, tomēr citās dienās nokrišņu daudzums būs mērens. Līdz ar ciklonu darbību atsevišķās dienās ziemeļrietumu vējš dažviet būs brāzmains, bet gaisa temperatūra pakāpeniski samazināsies – ja otrdien dienas laikā gaisa temperatūra vēl sasniegs +20 grādus, tad piektdienā termometra stabiņš dienā pakāpsies vien līdz +11…+17 grādu atzīmei.

Nedēļas nogalē laika apstākļi atkal mainīsies. Atmosfēras spiediens paaugstināsies, un virs Baltijas jūras atradīsies anticiklona centrs. Debesīs mākoņu būs maz, spoži spīdēs saule, un nokrišņi nav gaidāmi. Debesīm skaidrojoties, sestdienas naktī vietām uz augsnes iespējamas arī salnas, tomēr kopumā brīvdienās gaisa temperatūra nakts stundās pazemināsies līdz +4…+9 grādiem, bet dienā saule gaisu sasildīs līdz pat +17…+23 grādiem, par dažiem grādiem vēsāks būs vienīgi piekrastē.

Arī turpmākajās dienās Latvijas mežos saglabāsies paaugstināsies ugunsbīstamība. Ja šodien un rīt tā būs paaugstināta daudzviet, tad lietavas nedēļas vidū ugunsbīstamību būtiski samazinās, tomēr atsevišķos reģionos tā vēl aizvien saglabāsies augsta.

LA.lv