×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Gaidīt vasaru ar Jāni Stībeli

stibelis_3

19. maijā uz jauna albuma “Summer city” prezentācijas koncertu Rīgas Kongresu namā aicina pazīstamais latviešu dziedātājs Jānis Stībelis. Lai arī albuma tituls visai vasarīgs, Jānis teic, ierakstā netrūkšot nedz rudenīgu, nedz romantisku, nedz arī globālu vēsmu.

 

Tiesa, sava daļa tūlīt, tūlīt gaidāmās vasaras siltuma albumā tāpat kā tituldziesmā “Summer city” noteikti ieskanēsies, tā, stāstot par nu jau septīto studijas albumu, sola Jānis Stībelis. Starp gaidāmā ieraksta dziesmām būšot gan rudenīgas, pat ziemīgas noskaņas – katrā ziņā krāsu te netrūkšot. “Ir dziesmas, kas radušās dažādos laika periodos, bet ir tādas, kuras skrienu miksēt vēl pēc šīs intervijas,” pasmaida Jānis.

Jaunais albums tapis nepilnos divos gados, sekojot 2010. gadā izdotajam ierakstam “Diapozitīvi”. Pamata materiāls radies daļēji studijā, muzicējot kopā ar citiem mūziķiem, daļēji – stundām garajos pārlidojums no viena koncerta uz otru lidmašīnā, “mētājot tēmas” uz datora klaviatūras un klausoties tās austiņās. Nule Jānis atgriezies no mēnesi garas intensīvas koncertturnejas ASV, kur uzstājies kopā ar Laimu Vaikuli, tikko dziedāts ar klausītājiem Krimā un Irkutskā.

“Tas, ko spēlēju ārpus Latvijas, ir pavisam cita mūzika,” atzīst dziedātājs. “Man ir prieks, ka varu būt dažāds, spēlēt dažādus repertuārus un uzstāties dažādām auditorijām. Ja brīžiem cilvēki jautā, kas ir mana identitāte, tad uz to es gribētu atbildēt koncertā 19. maijā. Daudzi mūziķi ir arī aktieri – kā smejies, šodien Šekspīrs, rīt Blaumanis. Spēlēt dažādu žanru un stilu mūziku nav nekas peļams. Šeit, Latvijā, man nav nekādu problēmu saprast, kas es esmu – Jānis Stībelis ar savu mūziku un saviem klausītājiem, kas kopš 1998. gada pulcējas manos koncertos. Atceros mazās meitenes pirms vairāk nekā desmit gadiem. Tagad viņas izaugušas, nāk uz koncertiem kopā ar savām ģimenēm.”

Jānis domā, viņa rūdītākie fani jaunajā albumā atklāšot jaunas vēsmas tekstos. “Izskatās, ka esmu pievērsies arī nedaudz globālākām tēmām, kas mani uzrunā.

 

Viens no gaidāmajiem albuma singliem “Under the sky” vēsta par vienām debesīm, zem kurām mītam visi kopā. Teorija tāda – nevajag aizmirst, ka esam viesi uz šīs planētas ļoti īsu laiciņu. Un viesos taču cienīsi to vietu, kur esi, to cilvēku, ko apciemo. Tad nu esam solīdi viens pret otru un šo zemi,” skaidro Jānis.

 

Tomēr arī Jāņa Stībeļa liriskā un romantiskā puse nekur nav zudusi. “Dziesma “Lost inside your eyes” ir tikai viens no veidiem, kā pateikt – esmu iemīlējies,” stāsta mūziķis. “Manā uztverē lēdijas ir tās, kas iedvesmo vīriešus uz kaut kādiem varoņdarbiem dzīvē, šīs ir dziesmas daiļajam dzimumam. Man – jau divpadsmit gadus savai mīļajai sievai.”

Protams, bez Jānim tik raksturīgā pozitīvisma un veselīga smaida terapijas neiztiks arī šoreiz. “Grūti nodzīvot, ja esi depresīvs, nesmaidi. Tāpēc ir gan “Summer city”, gan vēl kāds skaņdarbs – “Smile a bit” – tie liek drusciņ pasmaidīt. Angļi saka – dzīve ir tas, ko tu no tās izveido. Ja smaidi, esi pozitīvs, dzīve tāda arī ir. Viss ir pašu rokās.” Jautāts, ciktāl šo saukli izdodas īstenot pašam, Jānis ir godīgs: “Ne vienmēr. Bet, ja centies, tev piedos. Līdzīgi kā ar hokeja spēli – ja Latvijas izlase cenšas, visi saka – puiši ir malači, mūsējie, labākie. Bet, ja nolaid rokas, tevi nesapratīs.”

Pašlaik Latvijas raidstacijās rotējošā Jāņa Stībeļa romantiskā dziesma “Until”, tāpat kā pārējās albuma kompozīcijas, ir angļu valodā. “Iespējams, zināma daļa auditorijas Latvijā šā iemesla dēļ albumu nesadzirdēs. Tomēr ar angļu valodu varu aizbraukt kaut vai uz Igauniju. Šī programma ir vairāk domāta, lai brauktu ārpus Latvijas, šis ir starptautisks albums.” Jau tagad Jāņa plānos ir vairāki koncerti, arī mūzikas industrijas konferences jeb tā sauktie “showcase” ārpus Latvijas, kuros dziedātājs iepazīstinās ar savu jaunāko veikumu. “Protams, tuvākais, mīļākais un arī uzticīgākais klausītājs man ir un paliks Latvijā,” uzsver Jānis.

Koncertā Kongresu namā viņš sola gan dziesmas no jaunā albuma “Summer city”, gan iepriekšējo albumu hitus jeb “top desmit no Jāņa Stībeļa”. “Šajos gados ir daudz saražots un ir no kā izvēlēties. Gribētos nospēlēt arī kādu pasaules dižgara interpretāciju. Varbūt kaut ko no “Bee Gees”.”

 

Uzziņa

Koncerta sākums – 20.00, ieeja no 19.00.

Biļetes – “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: 0,01 – 25,00.

Plašāka informācija www.janisstibelis.lv.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+