Dabā
Laika ziņas

Gaisa temperatūra šogad turējusies virs normas piecus mēnešus0

Foto AP/Scanpix/LETA

Septembris Latvijā ir piektais mēnesis pēc kārtas ar vidējo gaisa temperatūru virs normas un nokrišņu daudzumu zem normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Lai gan mēneša pēdējā nedēļa bijusi vēsa un gaisa temperatūra noslīdējusi zem normas jeb ilggadējā vidējā lieluma, septembris kopumā bijis divus līdz trīs grādus siltāks nekā parasti, savukārt nokrišņu daudzums bijis par trešdaļu mazāks.

Vislielākā temperatūras anomālija bija 19.-21.septembrī, kad tika pārspēti teju visi mēneša otrās puses siltuma rekordi. Līdz šim gadam 7.septembris bija vēlākais datums, kad Latvijā reģistrēts 30 grādu karstums, tagad tas ir 21.septembris. Līdz +30 grādiem termometra stabiņš šajā dienā pakāpās Jelgavas novērojumu stacijā, kur četras dienas vēlāk sensors fiksēja pirmo sniegu.

Sniega graudi 25.septembrī tika manīti arī Ventspilī, un gan Ventspils, gan Jelgavas novērojumu stacijā pārspēts agrākā sniega rekords.

Augusts un jūlijs Latvijā bija vairāk nekā divus grādus siltāks par normu, jūnija vidējā gaisa temperatūra bija vienu grādu virs 1981.-2010.gada rādītāja, savukārt maijs bija teju četrus grādus siltāks par normu, kā arī vissiltākais pavasara mēnesis valsts vēsturē.

Šogad tikai janvārī un aprīlī nokrišņu daudzums pārsniedzis ilggadējo vidējo lielumu, savukārt februāris un marts pagaidām ir vienīgie mēneši, kuros vidējā gaisa temperatūra noslīdējusi zem normas.

Latvijas upēs turpinās mazūdens periods. Daudzviet joprojām ir zems gruntsūdens līmenis un izsīkušas akas.

Sausuma beigas tuvākajā laikā nav gaidāmas. Vairāk nokrišņu būs Kurzemē un Vidzemes rietumos, kur valdošie vēji biežāk atnesīs lietus mākoņus no jūras.

Oktobra pirmajā nedēļā laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, tāpēc brīžiem gaidāmi gan nokrišņi, gan stipri vēji. Iespējams, mēneša otrajā nedēļā valdīs anticiklons.

LA.lv
LA
LA.LV
Dabā
LVM vides izglītības programmas aicina mācīties mežā
23 stundas
Kate Šterna
Dabā
Medniekam pīļu sezonā. Redzēji pīlēnu – ziņo! 1
1 diena
LE
LETA
Dabā
Sākot ar ceturtdienu, laiks mainīsies. Izskan pirmās prognozes par nākamo nedēļu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Konkurentu cīņas Tukumā: “Rimi” neļauj “Lidl” izmantot piebraucamo ceļu 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Latvijai tuvojas karstuma vilnis? Sinoptiķi nāk klajā ar negaidītu prognozi
2 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Izklaide ar nosaukumu “nu, valdība kritīs?”
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Nesodāmības gaisotne VUGD: likums pārkāpts, budžetam nodarīti zaudējumi, bet vainīgo nav 1
1 stunda
IE
Ināra Egle
Latvijā
VIDEO: Demonstrācijā cer atmodināt Dundagu
3 stundas