×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Jauns risinājums gaišākam mājoklim – caurspīdīgi jumta segumi

Foto - Vivanta VolkovaFoto - Vivanta Volkova

Latvijas klimatā gaismas un saules siltuma telpās pietrūkst lielāko gada daļu un labs dienas apgaismojums telpās parasti ir problēma. Dzīvojamās, darba vai biroju telpās gaismu nodrošina ar pietiekami lieliem logiem, taču drīzumā vairāk gaismas palīdzēs nodrošināt jaunākajos zinātniskajos pētījumos izgatavotā caurspīdīga siltumizolācija.

Caurspīdīgs jumts

Par apgaismojumu jārūpējas ne tikai dzīvojamās, bet arī saimniecības telpās, piemēram, bēniņos un angāros. Agrāk vienīgais risinājums tur bija veidot jumta logus. Tagad, pateicoties mūsdienu jumta materiālu izgatavošanas tehnoloģijām, iespējams izmantot dažādus caurspīdīgus jumta segumus, kurus arvien plašāk lieto sabiedriskajā un privātajā būvniecībā, nojumēm, virsgaismas logiem, ziemas dārziem, siltumnīcām, starpsienām un lodžijām. Arī pāris PVC loksnes angāra jumtā var vienkāršā veidā nodrošināt pietiekamu izgaismojumu.

“Liekot jumtā caurspīdīgus paneļus, jāatceras, ka reizēm vasarās telpās ir ļoti karsti,” atgādina tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš. “Tāpēc telpās jābūt labai ventilācijai un vēlama vienkāršā gaismas avotu noēnošanas sistēma, kas neļautu saules stariem vertikāli spiesties uz grīdu.”

Tehniskām konstrukcijām, sienām un jumtiem plaši izmanto polikarbonāta loksnes, kuras ražo ar vienu, divu vai pat trīs kameru pildījumu. Jo lielāks kameru skaits, jo labāka siltuma un skaņas izolācija, toties mazāka gaismas caurlaidība.

Nopietnākās konstrukcijās vairāk izmanto PVC (polivinilkarbonāta) loksnes, kas ir stipri līdzīgas organiskajam stiklam. Tās ražo plakanas, viļņveida, trapecveida un sinusveida, dažādā biezumā un nokrāsās. Tas ir patiesi revolucionārs risinājums, jo, jumta klājumā ievietojot caurspīdīgas jumta loksnes, stipri atvieglo izgaismojuma tehnisko risinājumu un samazina cenu. Lai loksnes bez problēmām varētu iemontēt jau jumtā, tās pēc izmēra un profila tiek ražotas tādas pašas kā tradicionālās jumta seguma loksnes. Piemēram, “Onduline” tādas ir “Salux” profilētās PVC loksnes, kas pēc profila savienojas ar citām “Onduline” viļņotajām jumta loksnēm. SIA “Vinteko” piedāvā “Cembrit”, “Eternit” – “Plastolux”. Dažāda izmēra (līdz 600 cm) un biezuma (2 – 10 mm) profilētas PVC loksnes vairākos toņos piedāvā specializētais uzņēmums SIA “Kviller”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+