×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. jūlijs, 2016
Drukāt

“Gan Bei” lietā valsts budžetam atlīdzina teju miljonu eiro lielos zaudējumus

Foto - LETAFoto - LETA

Tā devētajā “Gan Bei” lietā valsts budžetam atlīdzināti visi zaudējumi – 958 tūkstoši eiro, aģentūru BNS informēja prokuratūrā.

Tajā pavēstīja, ka organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors vienošanās procesa kārtībā nodevis tiesai tā saucamo “Gan Bei” krimināllietu.

Pirmstiesas kriminālprocesā prokurors noslēdzis vienošanos par vainas atzīšanu un sodu ar deviņām fiziskajām personām apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, ar ko Latvijas valsts budžetam nodarīts zaudējums 957 799,96 eiro apmērā. Turklāt prokurors noslēdzis vienošanos procesā par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu divām juridiskajām personām, kuru interesēs izvairīšanās no nodokļu nomaksas tika izdarīta.

Uz vienošanās noslēgšanas brīdi valsts budžetam nodarītais mantiskais zaudējums ir pilnībā atlīdzināts.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka vairākos restorānos “Gan Bei”, kas izvietoti tirdzniecības centros Rīgā, pērn 10.decembrī veiktas kratīšanas. VID Finanšu policija skaidroja, ka krāpšanās ar nodokļiem ēdināšanas iestādēs notikusi, izmantojot kases aparātus. Uzņēmums, kurš apkalpoja kases aparātus, restorānu pārstāvjiem piegādāja zibatmiņas, kurās atradās speciāla programmatūra ar kuru palīdzību varēja mainīt kases apgrozījumu – proti – cilvēkiem tika izsniegts čeks, taču pievienotās vērtības nodoklis netika samaksāts.

Tāpat ziņots, ka viena no kratīšanām tika veikta 12.Saeimas deputāta Sergeja Potapkina (“Saskaņa”) dzīvesvietā, kura sieva Gaļina Karmača saistīta ar uzņēmumu.

Restorānu “Gan Bei” īpašniece ir kompānija “Lage Ko”, kurai tostarp pieder arī restorāni “Thali”, “Grill bārs”, “Neo” u.c.. “Lage Ko” vienādās daļās pieder Oļegam Arupam, Irēnai Līcei un Natālijai Pavlovai. Līdzīgs īpašnieku sastāvs kā “Lage Ko” ir arī kompānijai “Lage Ltd”, kurai pieder restorāns “Galleria D’arte” – šajā kompānijā īpašnieki bez Arupa, Līces un Pavlovas, kuriem katram pieder pa 30% kapitāldaļu, ir arī Karmača (5%) un Indijas pilsonis Dīps Rams Verma (Deep Ram Verma), liecina “Lursoft” informācija. Abām kompānijām ir viena juridiskā adrese.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+