×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. novembris, 2014
Drukāt

Gidons Krēmers sniedz koncertu Ukrainas atbalstam

Foto: LETAFoto: LETA

Lai godinātu Latviju 96. gadadienā un grūtajā laikā atbalstītu Ukrainas tautu, pirmdien Ukrainas Nacionālajā filharmonijā notika Rīgā dzimušā kamerorķestra “Kremerata Baltiсa” dibinātāja, vijolnieka Gidona Krēmera koncerts “Gidons Krēmers. Veltījums ukraiņu tautai”.

Kā informē Ārlietu ministrijā (ĀM), lēmumu par šo koncertu Krēmers pieņēma šā gada februārī, vērojot tobrīd Ukrainā Eiromaidana revolūcijā notiekošo. Septembrī Krēmers kopā ar kamerorķestri “Kremerata Baltica” Drēzdenē, mainot programmu, sniedza koncertu ar nosaukumu “Mana Krievija” – arī veltītu notikumiem Ukrainā.

Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze uzrunā pirms koncerta atzīmēja, ka jau otro gadu Latvijas dzimšanas diena tiek atzīmēta Ukrainas Nacionālajā filharmonijā, “bet šoreiz tas ir īpašs notikums – tas ir mūsu atbalsts ukraiņu tautai, piemiņa bojāgājušiem taisnīgajā cīņā par Ukrainas brīvību. Mūzikas enerģija, ko rada lielas morālas autoritātes, ir milzīgs iedvesmojošs spēks, gaisma, kas kliedē tumsu, tā aizstāv patiesību, kas iznīcina melus.”

Kopā ar koncerta solistiem Krēmeru (vijole) un Giedri Dirvanauskaiti (čells) koncertā piedalījās Kijevas kamerorķestris diriģenta Romana Kofmana vadībā un bērnu koris “Ščedrik” diriģentes Mariannas Sablinas vadībā. Programmā bija iekļauts komponista Gijas Kančeli skaņdarbs “Angels of Sorrow”, kas speciāli uzrakstīts kamerorķestrim “Kremerata Baltica” un bērnu korim “Ščedrik” un veltīts Mihailam Hodorkovskim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+