Mobilā versija
Brīdinājums +5.9°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
17. novembris, 2014
Drukāt

Gidons Krēmers sniedz koncertu Ukrainas atbalstam

Foto: LETAFoto: LETA

Lai godinātu Latviju 96. gadadienā un grūtajā laikā atbalstītu Ukrainas tautu, pirmdien Ukrainas Nacionālajā filharmonijā notika Rīgā dzimušā kamerorķestra “Kremerata Baltiсa” dibinātāja, vijolnieka Gidona Krēmera koncerts “Gidons Krēmers. Veltījums ukraiņu tautai”.

Kā informē Ārlietu ministrijā (ĀM), lēmumu par šo koncertu Krēmers pieņēma šā gada februārī, vērojot tobrīd Ukrainā Eiromaidana revolūcijā notiekošo. Septembrī Krēmers kopā ar kamerorķestri “Kremerata Baltica” Drēzdenē, mainot programmu, sniedza koncertu ar nosaukumu “Mana Krievija” – arī veltītu notikumiem Ukrainā.

Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze uzrunā pirms koncerta atzīmēja, ka jau otro gadu Latvijas dzimšanas diena tiek atzīmēta Ukrainas Nacionālajā filharmonijā, “bet šoreiz tas ir īpašs notikums – tas ir mūsu atbalsts ukraiņu tautai, piemiņa bojāgājušiem taisnīgajā cīņā par Ukrainas brīvību. Mūzikas enerģija, ko rada lielas morālas autoritātes, ir milzīgs iedvesmojošs spēks, gaisma, kas kliedē tumsu, tā aizstāv patiesību, kas iznīcina melus.”

Kopā ar koncerta solistiem Krēmeru (vijole) un Giedri Dirvanauskaiti (čells) koncertā piedalījās Kijevas kamerorķestris diriģenta Romana Kofmana vadībā un bērnu koris “Ščedrik” diriģentes Mariannas Sablinas vadībā. Programmā bija iekļauts komponista Gijas Kančeli skaņdarbs “Angels of Sorrow”, kas speciāli uzrakstīts kamerorķestrim “Kremerata Baltica” un bērnu korim “Ščedrik” un veltīts Mihailam Hodorkovskim.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+