×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Kāpēc neiesaistāties daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā “Latvijas goda ģimene”?

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki slido tūrisma un atpūtas kompleksā "Lido".

Nora Masteiko, ēdināšanas uzņēmuma “Lido” valdes locekle: “Tā kā projekts “Latvijas goda ģimene” ir tikko sācies, vēl neesam uzrunāti. Ideja ir brīnišķīga, un, ja projekta organizatori vēlēsies ar mums sadarboties, domāsim, kādu atbalstu varam piedāvāt. Bērni ir Latvijas lielākā vērtība, tādēļ labvēlīgu vidi ģimenēm un bērniem ir jānodrošina gan valsts, gan privātajām struktūrām, katram pēc savām iespējām. Mēs regulāri atbalstām dažādas organizācijas un ģimenes, kas nonākušas grūtībās.”

 

Monta Skujiņa, kinoteātra “Cinamon” mārketinga menedžere: “Primāri atbalstam jābūt no valsts, taču, protams, lieliski, ja uzņēmēji iesaistās šādos projektos. “Cinamon” labprāt iesaistītos ģimeņu atbalsta projekta atsevišķos pasākumos, kur dāvanās varētu pasniegt kino biļetes. Mēs jau šobrīd piedāvājam ģimeņu biļetes, kurām ir piemērotas atlaides. Tāpat ar bezmaksas seansiem vai biļetēm atbalstām Latvijas Bērnu bāreņa fondu, trūcīgos bērnus no Platones pamatskolas, Strazdmuižas internātpamatskolas un iesaistāmies citos labdarības projektos.”

 

Daina Pečate, trauku un mājsaimniecības preču tirdzniecības uzņēmuma “Arkolat” prezidente: “Ja uzņēmēji maksā nodokļus valstij, tad valstij jāpalīdz daudzbērnu ģimenēm. Mēs iepriekšējos 20 gados daudz esam palīdzējuši un snieguši atbalstu ģimenēm. “Rito” veikalos ieviesām ikgadēju labdarības akciju “Maini veco pret jauno”, kuras laikā ikviens var nodot savus lietotos traukus, un tā palīdzam grūtībās nonākušām ģimenēm. Runājot par projektu “Latvijas goda ģimene”, neviens nav mūs aicinājis tajā iesaistīties, bet mēs esam gatavi to darīt.”

 

Evija Majevska, “Linstow Center Management” tirdzniecības centru komercdirektore: “Viss, ko iesēsim savos bērnos, ar laiku uzplauks. Tieši tādēļ mūsu uzņēmuma prioritāte ir bērnu veselības un dzīves kvalitātes uzlabošana. Jau daudzu gadu garumā atbalstām Mobilā veselības aprūpes centra programmu, kas dod iespēju bērniem visā Latvijā bez maksas pārbaudīt veselību. Projekts, ko mēs atbalstām, ir nozīmīgs ikvienam Latvijas bērnam, sevišķi daudzbērnu ģimenēs augošajiem. Mēs novēlam izdošanos arī atbalsta programmai “Latvijas goda ģimene”.”

 

Jānis Beseris, tirdzniecības tīkla “Maxima Latvija” komunikācijas vadītājs: “Uzskatām, ka arī uzņēmumiem savu iespēju robežās jācenšas palīdzēt un sniegt savu ieguldījumu labvēlīgas vides veidošanā ģimenei. Tāpēc mēs augsti vērtējam arī projektu “Latvijas goda ģimene” daudzbērnu ģimeņu atbalstam. Līdz šim ticis apsvērts piedāvājums izmantot daudzbērnu ģimenes karti, norēķinoties “Maxima” veikalos, taču pašlaik tās apvienošana ar mūsu lojalitātes kartes programmu nav iespējama. Taču mēs noteikti pieļaujam iespēju nākotnē sadarboties ar “Latvijas goda ģimeni” kādā citā formātā. “Maxima” jau daudzus gadus iesaistās dažādās iniciatīvās Latvijas ģimeņu atbalstam. Piemēram, sadarbībā ar “Ziedot.lv” regulāri veicam labdarības akcijas ģimeņu un bērnu atbalstam, kā arī iesaistāmies citās labdarības aktivitātēs. Tāpat jāpiebilst, ka veikalos regulāri kādam bērnu produktam vai produktu kategorijai tiek piemērota izdevīga cena.”

 

Uzziņa

* Kopš rudens Latvijā darbību sācis valsts atbalstīts projekts “Latvijas goda ģimene”.

* Projekta gaitā tiek izsniegta apliecība “3+ ģimenes karte”, kas ir valsts veidota atbalsta sistēma daudzbērnu ģimenēm un reizē arī apliecinošs dokuments tam, ka ģimenē aug trīs un vairāk bērni vecumā līdz astoņpadsmit gadiem.

* Kartes īpašniekiem ir iespēja saņemt atlaides, izmantojot pakalpojumus, kurus piedāvā atbalsta programmā iesaistījušies valsts, pašvaldību un privātie uzņēmumi.

* Visu daudzbērnu ģimenēm draudzīgo uzņēmumu sarakstu iespējams aplūkot interneta vietnē godagimene.lv.

* Līdzīgi projekti darbojas vairākās Eiropas valstīs, piemēram, Francijā, Itālijā un Spānijā.

* Pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem, Latvijā ir aptuveni 20 000 ģimeņu, kurās aug trīs un vairāk bērni.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+