×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Grafiti, kas iedzīvina Raiņa “Daugavu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ festivāla “Blank Canvas” ietvaros Rīgā tapis Baltijā lielākais ēkas sienas zīmējums “Saule, Pērkons, Daugava”, vēsta festivāla pārstāvji.

Zīmējumu veidojuši Latvijā pazīstamie ielu mākslinieki KIWIE un RUDENS STENCIL (Dainis Rudens), mākslas darbs sapludina seno ar mūsdienīgo, liekot domāt par mūžīgām vērtībām.

“Saule. Pērkons. Daugava” grafiti tehnikā izveidots uz 22 metrus augstas un 35 metrus platas sienas, kopumā aptverot 800m² zīmējuma, un brīvi pieejams apskatei Tallinas ielā 46 (starp Čaka un Barona ielu).

“Brīdī, kad atradām šo sienu, bija skaidrs – jāveido kaut kas masīvs un iespaidīgs. Diezgan ātri nonācām pie idejas radīt remiksu starp tradicionālo un jauno, veidojot vēl nebijušu savienojumu. Ēkas zīmējums tapis, iedvesmojoties no 1938. gada Dziesmu svētku plakāta,” par zīmējuma ideju stāsta ielu mākslinieks KIWIE.

“Dziesmu un Deju svētkos šo dziesmu izpilda kā neoficiālo himnu. Vārdi ir no Raiņa poēmas “Daugava”. Tikai retais mūsdienu cilvēks apzinās šīs poēmas vārdu nopietnību un patiesumu. Interesants fakts, ka Rainis poēmu sarakstīja pirms simt gadiem, taču, palūkojoties uz pašreizējiem notikumiem, ir skaidrs, ka fundamentāli problēmjautājumi ir palikuši un procesi sabiedrībā ir gaužām līdzīgi jau iepriekš redzētajiem un piedzīvotajiem,” par projekta ideju pārdomās dalās ielu mākslinieks RUDENS STENCIL.

Mākslas darba izveidošana prasīja vairāk nekā divas nedēļas, strādājot katru dienu no rīta līdz vakaram.

Zīmējuma koncepta izveidē piedalījās latviešu literatūrzinātniece Janīna Kursīte un latvju zīmju pazinējs un mākslinieks Modris Tenisons, kurš detalizēti sekoja līdzi zīmējuma izstrādei no pirmās līdz pēdējai mākslas darba tapšanas dienai. Sienas krāsojumu realizēt palīdzēja jaunais mākslinieks Ēriks Caune.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+