×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. februāris, 2015
Drukāt

7 labas lietas iesaka žurnāla “Majas Viesis” žurnāliste Ilze Lavrinoviča

stiklaberni

GRĀMATA. Klajā nākusi zviedru rakstnieces Kristīnas Olsones grāmata pusaudžiem "Stikla bērni", kas 2013. gadā ieguva Zviedrijas Radio balvu par labāko bērnu romānu un pagājušajā gadā bijusi visvairāk pirktā bērnu grāmata lielākajā Zviedrijas interneta grāmatnīcā. Divpadsmitgadīgā Billija kopā ar mammu pārceļas uz dzīvi kādā Zviedrijas mazpilsētā un ievācas neomulīgā, nolaistā ēkā, kurā sāk risināties mistiski notikumi. Billija kopā ar draugiem sāk pētīt gandrīz simt gadu vecās mājas vēsturi un atklāj ne vienu vien satraucošu notikumu. Grāmata izdota apgādā "Zvaigzne".

GRĀMATA

Klajā nākusi zviedru rakstnieces Kristīnas Olsones grāmata pusaudžiem “Stikla bērni”, kas 2013. gadā ieguva Zviedrijas Radio balvu par labāko bērnu romānu un pagājušajā gadā bijusi visvairāk pirktā bērnu grāmata lielākajā Zviedrijas interneta grāmatnīcā. Divpadsmitgadīgā Billija kopā ar mammu pārceļas uz dzīvi kādā Zviedrijas mazpilsētā un ievācas neomulīgā, nolaistā ēkā, kurā sāk risināties mistiski notikumi. Billija kopā ar draugiem sāk pētīt gandrīz simt gadu vecās mājas vēsturi un atklāj ne vienu vien satraucošu notikumu. Grāmata izdota apgādā “Zvaigzne”.

FILMA

Vientuļās mātes Diānas un viņas grūti audzināmā, hiperaktīvā pusaugu dēla Stīva attiecības ir uz eksplozijas robežas, bet ne tikai dēla uzvedības dēļ. Arī tāpēc, ka Diāna nav diez cik prasmīga māte. Un tad viņu abu attiecībās iejaucas kaimiņiene Kaila, kura piekrīt mācīt Stīvu, taču arī viņai ir savi noslēpumi. 25 gadus vecā kanādiešu režisora Ksavjē Dolana piektā filma – drāma “Māmiņa”, kas pagājušā gada Kannu kinofestivālā ieguva žūrijas balvu, patlaban skatāma “Kino Citadele”, “Splendid Palace” un “K Suns”.

IZSTĀDE

Cēsu Izstāžu namam aprit 30 gadi. To atklāja 1985. gada 20. februārī 18. gs. beigās ampīra stilā celtajā bijušajā Cēsu pilsmuižas stallī – ratnīcā. Pirmā mākslas izstāde, ko tajā sarīkoja, bija Džemmas Skulmes darbu ekspozīcija. Patlaban apmeklētājus priecē izstādes ”Lielie vidzemnieki” un ”Cēsu mākslinieki šodien”. Tās būs atvērtas līdz 29. martam.

SARĪKOJUMS

21. februārī Latgales vēstniecībā “Gors” klausītājus priecēs argentīniešu etnodžeza dziedātāja un komponiste Sofija Rei, atvedot uz Rēzekni kripatiņu Dienvidamerikas siltās saules. Argentīnā dzimušās, bet šobrīd Ņujorkā dzīvojošās dziedātājas spēcīgajā balsī kopā savijusies Dienvidamerikas folklora, džezs, elektroniskā mūzika un vēl citas pasaules mūzikas skaņas.

JAUNUMS

Rīgā Meža ielā 4a durvis vērusi Latvijā pirmā kaķu kafejnīca “”Minka Cat Cafē”. Te apmeklētājus ik dienu ar prieku gaidīs pieci murrātāji. Malkojot kādu karstu dzērienu vai sulu un baudot kafejnīcas pavāru sarūpēto maltīti, varēsiet priecāties par šiem mīlīgajiem, pašapzinīgajiem dzīvniekiem un sabužināt viņu kažociņus.

GARDI

Šokolādes braunijs, latviski dēvēts par brūniņu, ir neikdienišķs našķis ar spēcīgu garšu, ar ko pamieloties svētku brīžos. Katliņā, maisot uz lēnas uguns, izkausēju 220 g sviesta, 200 g 70% melnās šokolādes, 65 g kakao un 240 g brūnā nerafinētā cukura. Noņemu no uguns, šokolādes masā kārtīgi iekuļ 5 olas, pēc tam pievienoju 120 g kviešu miltu un maisu, līdz masa kļuvusi viendabīga un spīdīga. 20 x 30 cm lielas tortes formas maliņas iesmērēju ar sviestu, veidnē cepamo papīru ieklāju tā, lai tas pielīp pie malām. Ieleju mīklu un 20 līdz 25 min cepu 180 grādu karstā cepeškrāsnī. Atdzesēju, pēc tam izceļ no formas, turot aiz papīra malām. Griežu gabaliņos un pasniedzu ar plombīra saldējumu.

DZĪVES GUDRĪBA

Spraiga dzīve sola ciešanas un prieku, bet tā vienīgā ir ko vērta.

Antuāns de Sent-Ekziperī

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+