Dabā
Novados

Grāvī Tukumā konstatēta naftas noplūde; upes nav apdraudētas 16

Foto: LETA

Vakar, 2014. gada 3. jūnijā ap plkst.19 Tukuma iedzīvotāji informēja Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālo vides pārvaldi (Ventspils RVP) par Stacijas ielas sāngrāvī manītiem naftas produktiem, vēsta Valsts vides dienests.

Par notikušo Ventspils RVP ziņoja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Tukuma nodaļai un Tukuma novada domes amatpersonām. Ar grāvi savienotajās upēs – Zvirgzdupītē un Slocenē – piesārņojums nav konstatēts. Lai novērstu tālāku piesārņojuma nokļūšanu ūdenskrātuvēs, VUGD darbinieki grāvī ievietojuši absorbējošās bonas un aizbēruši grāvja galu ar granti.

Iespējams, naftas produktu nokļūšana grāvī saistīta ar tā neseno tīrīšanas un padziļināšanas darbu veikšanu un ilgstošām lietavām, kā rezultātā no grāvja tuvumā esošās teritorijas grunts notikusi naftas produktu skalošanās. Pēc vietējo iedzīvotāju sniegtās informācijas, šajā vietā pirms daudziem gadiem atradusies bitumena ražotne. Izskalotā bitumena emulsija ir klasificējama kā teritorijas vēsturiskais piesārņojums.

Lai lemtu par piesārņotās teritorijas izpēti, piesārņojuma līmeņa noteikšanai un tālākiem piesārņojuma sanācijas darbiem, notikuma vietu šodien atkārtoti apseko VVD Ventspils RVP inspektors, piesaistot arī Tukuma novada domes amatpersonas.

LA.lv