×
Mobilā versija
+9.2°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Grībauskaite pauž bažas par Krievijas militārā potenciāla palielināšanu

Foto - AFPFoto - AFP

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite tikusies ar NATO spēku virspavēlnieku Eiropā admirāli Džeimsu Stavridi, pateikdamās viņam par ieguldījumu Lietuvas drošības stiprināšanā, un apbalvojusi viņu ar ordeņa “Par nopelniem Lietuvas labā” Komandora krustu.

Vienlaikus viņa paudusi bažas par Krievijas militārā potenciāla palielināšanu Kaļiņingradā, NATO robežu tuvumā, norādot, ka tas liek gādāt par drošu un elastīgu NATO spēku sadarbību Baltijas reģionā, rīkojot kopīgas mācības un attīstot “gudrās aizsardzības” iniciatīvas. Tikšanās gaitā runāts par apgabala drošības jautājumiem, gatavību īstenot NATO aizsardzības plānus, Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju un enerģētiskās drošības stiprināšanu.

“Šogad esam apstiprinājuši Lietuvai un Baltijas reģiona drošībai būtiskās kolektīvās aizsardzības garantijas – NATO aizsardzības plānus, gaisa telpas patrulēšanas misiju. Tagad mums jānodrošina, lai alianses spēki būtu gatavi to praktiskai īstenošanai,” uzsvērusi prezidente. Savukārt NATO spēku virspavēlnieks Eiropā pateicies Lietuvai par tās devumu Afganistānā, bet Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju nosaucis par labu “gudrās aizsardzības” paraugu. Viņš atgādinājis par Lietuvas darbību Afganistānas Goras provinces atjaunošanas grupā un īpašo spēku operācijās, trenējot Afganistānas drošības spēkus. “Visās šajās jomās vērojams būtisks progress un es saku paldies par lielisku darbu,” sacījis admirālis Stavridis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+