×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
24. oktobris, 2012
Drukāt

Gruzijas nākamais premjers politiku pametīs “pēc pusotra gada”

Foto - AFPFoto - AFP

Gruzijas parlamenta vēlēšanās uzvarējušās koalīcijas “Gruzijas sapnis” līderis Bidzina Ivanišvili, kurš, kā sagaidāms, vēl šonedēļ kļūs par premjerministru, apliecināja, ka grasās pēc 18 mēnešiem aiziet no politikas.

“Es, iespējams, politiku pametīšu pēc pusotra gada,” parlamentā atbildot uz opozīcijas Apvienotās nacionālās kustības jautājumu, sacīja Ivanišvili. Nākamais premjers arī pirms vēlēšanām tika teicis, ka viņam nav nekādu ilgtermiņa politisko ambīciju. Ivanišvili likumdevējiem sacīja, ka pēc aiziešanas no politiskās dzīves kļūs par “aktīvu pilsoniskās sabiedrības locekli”. “Es kontrolēšu valdību kopā ar pilsonisko sabiedrību,” norādīja vēlēšanu uzvarētājs.

Ivanišvili premjerministra amatam nominējis viņa politiskais konkurents prezidents Mihails Saakašvili, un sagaidāms, ka jau rīt viņš tiks apstiprināts valdības vadītāja amatā. Izklāstot savas ārpolitikas prioritātes, Ivanišvili pēc vēlēšanām atzina, ka vēlas uzlabot attiecības ar Krieviju, taču vienlaikus uzsvēra vēlmi iestāties NATO, pret ko Maskava vienmēr kategoriski iebildusi. “Mums jānormalizē attiecības ar Krieviju, taču mūsu stratēģija kļūt par NATO dalībvalsti netiks pavērsta pretējā virzienā,” norādīja vēlēšanu uzvarētājs. “Ja jūs man vaicājat, Amerika vai Krievija, es saku, ka mums nepieciešamas labas attiecības ar visiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+