×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. aprīlis, 2015
Drukāt

Gunāra Meijera “Zelta dziesmu” koncerts

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jānis Freimanis, Ainārs Ansons, Zigmunds Žukovskis, Juris Veremejs, Ivars Auzāns, Andris Polis. Sēž Gunārs Meijers.

Otrajās Lieldienās 6. aprīlī Ogres kultūras centrā Gunārs Meijers aicina uz īpašu koncertu “Zelta dziesmas” (1993 – 2015) un sava jaunā diska prezentāciju. Diskā iekļautas spilgtākās dziesmas no 1993. gada. Tās izpildīs muzikanti, ar kuriem Gunārs sadarbojies visas muzikālās karjeras garumā.

Koncertā tiks prezentēts Gunāra “Zelta dziesmu” albums un izskanēs 22 gados radītās dziesmas. Koncerts solās būs sirsnīgs, melodisks un roķīgs. “Šāds laika posms sanācis pēc manu draugu ieteikuma. Iniciators diska izdošanai ir Guntars Bērziņš. Viena no “Zelta dziesmu” albuma dziesmām veltīta arī Guntara sievai Aijai,” atklāj Gunārs. “Atskaņotas tiks zināmākās dziesmas, kas ierakstītas no 1993. līdz 2015. gadam,” nosaka Gunārs. No 1993. līdz 2015. gadam Gunāram iznākuši 15 albumi. Pēdējais no tiem tika nominēts “Mikrofona” dziesmu aptaujā kā labākais šlāgeralbums, kas ierindojās labāko albumu piecniekā.

Gunārs savā muzicēšanas laikā uzstājies kopā ar dažādiem māksliniekiem. Mūziķis atklāj, kā veidojusies viņa mīlestība pret mūziku. “Mans tēvs bija ģitārists, patēvs bija ģitārists, mammai brālis bija ģitārists, tāpēc mani nevajadzēja īpaši pierunāt uz šā instrumenta apgūšanu,” atceras Gunārs. Kas attiecas uz viņa pieskaitīšanu šlāgera žanram, Gunārs saka, ka savu mūziku drīzāk sauktu par Dziesmu, jo tikpat labi viņš ir arī smagā roka piekritējs. “Muzikālās karjeras laikā man paveicies spēlēt kopā ar labākajiem Latvijas mūziķiem, no kuriem esmu daudz mācījies un iedvesmojies,” atzīstas Gunārs un piebilst, ka tagad kopā uz skatuves ir ar Zigmundu Žukovski (bass), Aināru Ansonu un Gundaru Lintiņu (sitamie instrumenti), Gintu Žilinski un Juri Veremeju (taustiņi), Jāni Freimani (soloģitāra), Ivaru Auzānu (akordeons). “Šo sastāvu jau var saukt par Gunāra Meijera orķestri. Visi šie mūziķi piedalīsies arī Ogres koncertā,” smaidot nosaka Gunārs.

Koncertā nebūs tikai Gunārs ar savu orķestri. “Kā viesmākslinieki koncertā piedalīsies mani draugi un kolēģi – Ojārs Grīnbergs, Viktors Lapčenoks un grupa “Credo”. Viesu izpildījumā skanēs arī kāda mana dziesma,” priecīgi nosaka Gunārs.

Populārākās no Gunāra dziesmām ir “Meitene”, “Ramona”, “Zaļā pilsēta”, “Pingvīnmambo”, “Dziesma par rozēm”, “Par to nebūs nekas”, “Manai tautai”, “Pieskaries man”, “Balāde par sveci” un “Kirov Lipman Nr. 1”, kas domāta hokeja līdzjutējiem. Radošās daiļrades laikā mūziķis ieguvis divas “Zelta balvas” – par dziesmu “Meitene” (1994) un “Manai tautai” (2006). Savukārt hokeja dziesmu albums “Cerība jūsu – uzvara mūsu” ieguvis platīna diska statusu. Daudziem hokeja līdzjutējiem mājās ir Gunāra Meijera hokeja albumi un tie tiek klausīti hokeja pavasara trakuma laikā, braucot uz pasaules čempionātiem. Katru gadu Gunārs Meijers kopā ar Normundu Jakušonoku priecē hokeja līdzjutējus pasaules čempionāta laikā. Šie koncerti notiek ar lieliem panākumiem. “Radošo iedvesmu es smeļos no dzīves un dažādām dzīves sakritībām un notikumiem,” par savu radošo iedvesmu pieticīgi nosaka Gunārs.

Par šā gada radošajiem plāniem Gunārs teic: “Vasaras laikā esmu iecerējis piedalīties dažādos festivālos un korporatīvajos pasākumos. Solokoncerti atlikti vēlāk – rudens pusē.”

Varbūt noder!!

6. IV. 16.00 Ogres kultūras centrs

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 6 – 8

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+