×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. septembris, 2015
Drukāt

Guntis Eniņš: Bēgļu laiks būs baigs (52)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Bija krievu – turku karš, kur Latvijas zemniekus arī spieda piedalīties. Bija Piektais gads. Bija Pirmā un Otrā pasaules kara laiks. Bija latviešiem izsūtīšanas laiks. Bija Atmodas laiks. Bija treknie gadi (patiesībā burbulis). Tad bija ekonomiskās krīzes laiks, sekoja jostu savilkšanas laiks. Nu ir sācies Bēgļu laiks. Ir tikai sācies. Domāju, būs baigs. Bet, kas tad mums, mēs esam malā. Es domāju – mēs tiksim galā. Bet Eiropai gan būs traki. Un Eiropa rauj mūs līdzi ar saviem grēkiem.

Kur slēpjas patiesība par bēgļiem?

Punkts viens. Kara un grūtību laikā bēgt no savas zemes nav labi. Latvieši paši tieši pirms simts gadiem piedzīvoja savas bēgļu gaitas. Krievijas un Vācijas frontes līnija uz trīs gadiem pārdalīja Latvijas zemi uz pusēm, kur šāva, postīja un kāva no abām pusēm.

Kad lielākā pasaules impērija sajuta, ka Kurzeme un Zemgale būs jāzaudē Vācijas impērijai, tika izplatīta aģitācija un neģēlīgi ziņojumi par to, ka visas mājas un ēkas ir jānodedzina, labība jānodedzina. Ja nedeg, tad labība jānorullē.

Šo šausmīgo nejēdzību kā Cara valdība piespiedu kārtā zemniekus izdzina no savām mājām Sēlijā bēgļu gaitās uz Krieviju, apraksta Lūcija Ķuzāne savā grāmatā “No kurienes mēs nākam” (2015.gads).

Apbrīnojami, kā cara impērijas propagandai izdevās sagrozīt latviešu galvas, ka jāpamet mājas un jābēg no Kurzemes. Tagad no simtu gadu attāluma redzams, ka toreiz tā bija kļūda un zaudējums – kara dēļ pamest savu dzimteni un mājas, lai bēgtu no vāciešiem uz Krieviju. 800 000 kurzemnieku un zemgaliešu pameta savas sētas posta liktenim un devās nezināmās bēgļu gaitās. Šiem bēgļiem jāpievieno Rīgas fabriku strādnieki, kas sekoja savām fabriku iekārtām, ko evakuēja no Rīgas. Pieskaitot vēl daļu vidzemnieku un pašus latviešu strēlniekus, iznāk, ka Latviju pameta vairāk nekā miljons, t.i., 40% iedzīvotāju. Tā bija kritiskā robeža, kad tauta draudēja pazust kā valsts.

Aptuveni pēc 20 gadiem sekoja Otrais pasaules karš, kad bēgļu kustība bija pretējā virzienā. Kad vācu fašistiskā armija savās kaujās atkāpās cauri Latvijai, tā zemniekus un visus pārējos spieda doties bēgļu gaitās. Un cilvēkiem patiesi bija šausmīgas bailes no padomju atbrīvotājiem. Jo tauta jau bija piedzīvojusi pirmo “atbrīvošanu” 1940. gadā, kad komunistu vara sevi parādīja ar zemes izpostīšanu un cilvēku nepieredzētu slepkavošanu. Bet arī šajos apstākļos ne visi zemnieki bēga. Jo zemniekiem ar saviem zirgu vezumiem, govīm un aitām tālāk par Kurzemi nebija kur aizbēgt.

Pievienot komentāru

Komentāri (52)

 1. Bēgļu laiks nebūs baigs,ja izturēsimies kā ungāri – nostiprināsim robežu un nelaidīsim iekšā!

 2. Nezinu kas ir Guntis Eniņš, bet fakts ir tāds , ka viņam saprašana par BĒGĻIEM ir tāda pati , kā cūkai no aviācijas. Visi tie , kuri klaiņo par Eiropas ceļiem un neceļiem saucami par PATVĒRUMA MEKLĒTĀJIEM , bet nevis bēglīem. Nevajag jaukt p,,,, ar pirkstu. Patvēruma meklētāji ir personas ārpus jebkādiem likumiem , vismazāk uz vinīem attiecināms bēgļu statuss. Vai arī Guntis Eniņš jau laiciģi saliek visus pa plauktiņiem – šitie būs bēgļi , bet šitie nelegālie migranti. Patvēruma meklētāju viņam nav vispār. Varbūt vispirms būtu derīgi iepazīties ar juridiskiem terminiem , pirms čakarēt cilveķiem smadzenes. Bēgļa statusu varēs iegūt (vai neiegūt) ja tiks uzrakstīts iesniegums attiecīgajām instancēm. Valdības instances izskata šo iesniegumu 3 mēnešu laikā un dod savu slēdzienu par vai pret bēgļa statusa piešķiršanu. Kā patvēruma meklētājs šāds cilvēks nedrīkst strādāt , viņam pienākas uzturnauda 2,15 eiro dienā un tikai.

 3. “Zurofs raksta, ka Latvijas valsts esot pastrādājusi holokausta noziegumus pret ebrejiem Latvijas teritorijā.”
  Uz to Eniņš raksta: “Katrā tautā un katrā valstī ir noziedznieki. Tādus atrod okupācijas režīmi un izmanto savā kalpībā.”
  Šeit gribu aizrādīt, ka šajos noziegumos vainotie pirms kara un Baigā Gada nebūt nav bijuši noziedznieki. Tāpēc neder teiciens, ka katrā tautā un katrā valstī ir noziedznieki.
  Vairākiem no šiem Zurofa vainotajiem Baigajā Gadā bija nogalināti vai represēti ģimenes locekļi vai tuvinieki, kas viņiem izraisīja tieksmi atriebties. Un uz šī pamata viņi varēja nostāties uz nozieguma takas. Turklāt bieži pret viņiem vērstās apsūdzības nav balstītas uz pierādījumiem un līdz ar to viņu nosaukšana par noziedzniekiem ir nepamatota.

 4. PALDIES PAR ĻOTI LABO RAKSTU!!! Diemžēl Vangas pareģojumus 99% neuztver nopietni tāpat kā Nostradamus!!! Musulmaņi iznīcinās Eiropu, tas jau tagad ir skaidrs katram ar galvu domājošam cilvēkam!!! DEGUNI VĒL NAV APSILDĪTI, kad viņi jau NEKAUNĪGI DIKTĒ, KO BŪTU JĀĢĒRBJ MUGURĀ VĀCU MEITENĒM…Trakākais, ka vācu skolās skolotāji jau sāk pielāgot dzīvi šiem imigrantiem un viņu nekaunīgajiem izlēcieniem!!! DRĪZ VISI REDZĒSIM VELNU MUSULMAŅU IZSKATĀ!!! TIKAI NAV SKAIDRS, CIK ILGI VĀCIEŠI DOMĀ DZĪVOT AR MŪŽĪGO VAINAS APZIŅU!!! VAI TAD VIŅI VIENĪGIE KAROJA 2.pasaules karā un iznīcināja dabas resursus, tautas, materiālo labklājību??????????? Kā sabiedrotie bombardēja to pašu Vāciju – akmens uz akmeņa nepalika!? Vai tāpēc Vācijai tagad savs pa šiem gadiem sapelnītais ar VIEGLU ROKU JĀATDOD SLINKAJIEM IMIGRANTIEM, KURI PAT NEDOMĀ STRĀDĀT, JO NEZIN, KO NOZĪMĒ STRĀDĀT!!! Par ko vispār RUNĀJAM????????

 5. Pat ļoti labi saprot un tas ir cionisma plāns

  • Kāpēc Eiropa nelegālo migrantu plūdu jautājumā uzvedas kā pašnāvniece? Kāpēc ES vadītāji apzinoties nelikumīgo migrantu plūdu katastrofālās sekas, necenšas tos steidzīgi apturēt, bet tieši pretēji – spiež valstis tos atbalstīt. Tātad zem un aiz visa tā ir kāda dziļāka ideja un nodomi. Labi vai ļauni? Kas šo plūdu procesu organizē? Lūk, daži apskaidrojoši notikumi un fakti:

   23. jūlija vakarā Drēzdenes parkā aiz slavenās Semper operas sāk būvēt telšu pilsētiņu 1100 migrantiem, bet jau nākamajā rītā ierodas pirmie iemītnieki. Taču nu jau, vienas nakts laikā (!), plānotais iemītnieku skaits ir palielinājies līdz 2000. Iedzīvotāji protestē, bet protesti netiek ņemti vērā.
   Protams, nelaimē nonākušiem cilvēkiem jāpalīdz. Taču izrādās, ka šiem pasākumiem ir kāds politisks virsmērķis. To atklāj kādas lielas kreisās ievirzes Vācijas labdarības organizācijas priekšsēdētāja un bijusī STASI spiedze Aneta Kahane, pavēstot, ka Austrumvācija ir „PĀRĀK BALTA” un viņa vēlētos, lai tā tiktu „KULTURĀLI PĀRBŪVĒTA”. Tātad ne tik daudz rūpes par imigrantiem, cik par Austrumvācijas pārlieko bālumu.

   Norvēģijas pilsētās, kur kompakti dzīvo daudz musulmaņu, tie ir izveidojuši savus rajonus (geto), kur darbojas Šariāta likumi un kur nemusulmaņiem – pat pastniekiem, pilsētas komunālo dienestu darbiniekiem, pat mediķiem un policistiem – ir bīstami ieiet, baidoties no piekaušanas, izvarošanas vai pat nogalināšanas. Norvēģijā gandrīz 100% balto sieviešu izvarošanu izdara musulmaņu imigranti.
   Teroristiskā organizācija ‘Ansar al-Sunna’ pieprasa Norvēģijas galvaspilsētu Oslo pasludināt par atsevišķu musulmaņu pilsētu un musulmaņu valsti, piedraudot ar terora aktiem un svēto karu ar visām no tā izrietošām sekām gadījumā, ja Norvēģijas valdība tam nepiekritīs.
   Šīs organizācijas paziņojumā cita starpā teikts:
   “Mēs negribam būt norvēģu sabiedrības daļa. Mēs arī negribam pamest Norvēģiju, jo esam te dzimuši un uzauguši. Mēs piederam Allāha zemei.“
   Ierasts domāt, ka agresīvie musulmaņi ir ebreju niknākie ienaidnieki, taču dīvainā kārtā Oslo ebreju kopienas prezidents un ‘Norvēģijas Centra cīņai pret rasismu’ direktora vietnieks Ervins Kons (Ervin Kohn) saka: „Norvēģiem ir ļoti maza pieredze saskarsmē ar minoritātēm. Tāpēc MUMS ir LIELS ‘darbs darāms’, lai piegādātu viņiem minoritātes.”
   Kona un viņa organizācijas ieskatā Norvēģija ir ‘PĀRĀK BALTA’! Tāpēc viņi tagad plāno ‘bagātināt’ norvēģus ar trešās pasaules imigrantu pieplūdumu. Pēc Kona domām „tas būs svētīgi visai sabiedrībai kopumā”.
   Lai saprastu, kas viņa izpratnē ir ‘svētīgs’, pietiek paskatīties uz Zviedriju, kas nesen atzina, ka valstī darbojas 55 kriminālas musulmaņu bandas un visā valstī eksponenciāli pieaug noziedzība, bet, situācijai turpinot eskalēties, Zviedrija līdz 2030. gadam var kļūt par Islāma valsti, bet ekonomiskā ziņā var noslīdēt līdz trešās pasaules valsts līmenim.

   Ja tas viss ir tik ‘svētīgi’ un ‘bagātinoši’, kāpēc Kons Norvēģijā un viņa etniskā tautiete Kahane Vācijā necīnās par šīs ‘svētības’ sagādāšanu Izraēlai? Kāpēc viņi ir tik ļoti norūpējušies par Eiropu?
   Varbūt eiropiešiem vajadzētu organizēt daļas šo ‘bagātinošo’ minoritāšu pārcelšanos uz Izraēlu.

   Un vēl. Piezīmēšu, ka viss tālākais, izņemot pēdējo teikumu, nav manis izdomāts, bet citēts no Barbara Lerner Spectre kundzes teiktā YouTube video sižetā ´Barbara Lerner Spectre calls for destruction of Christian European ethnic societies´ (B.L.S. aicina sagraut Eiropas kristīgās sabiedrības).
   Un tātad:
   ASV ebrejiete Barbara Lerner Spectre pirms 10 gadiem pārcēlās uz Zviedriju un ar Zviedrijas valdības atbalstu Stokholmā nodibināja jūdaisma studiju institūtu un fondu, kam dots grieķu vārds ‘Pidea’. Viņa iestājas par Eiropas kristīgi etnisko sabiedrību sagraušanu. Viņa uzskata, ka pašlaik Zviedrijā ir samērā augsts antisemītisma līmenis, bet ir pārliecināta, ka ar laiku tas izzudīs.

   Viņa ir arī pārliecināta, ka Eiropā notiks dziļas pārmaiņas un svarīga loma to realizēšanā būs ebrejiem. Viņa saka: „Eiropa vēl nav iemācījusies, kā ir būt multikulturālai, un es domāju, ka mums jāpiedalās šo pārmaiņu dzemdībās, kurām jānotiek.
   Eiropa nedrīkst palikt kā monolītu sabiedrību valstis, kāda tā bija pagājušajā gadsimtā. Eiropai nepieciešamas milzīgas pārmaiņas, lai to transformētu uz multikulturālām sabiedrībām, un EBREJIEM JĀBŪT ŠO PĀRMAIŅU CENTRĀ. EBREJUS IENĪDĪS par viņu vadošo lomu šajā procesā, bet bez šīs transformācijas Eiropa neizdzīvos.”

   Tādējādi var secināt, ka Eiropas pārpludināšana ar nelegālajiem musulmaņu migrantiem notiek apzināti, plānoti un noziedzīgi, un tāpat var nojaust, kas un no kurienes to organizē un vada.

 6. Vai kāds arī ir sapratis kā Āfrika un arābu austrumi un Indija un Ķina klūst pārapdzīvoti? Pārapdzīvotība + nabadzība+ iedzimtais slinkums no dabas veltēm + bagātā Eiropa ar sociālajiem pabalstiem vilina kā naktstaureņus uz lampu ( Jā par to slinkumu uz Ķinu un Indiju meattiecas). Ja tiek dots un kāpēc neņemt?
  Tikai piezīme – latvija uzņems ap 700 – tā ir viena kārtīga musulmaņu ģimene – tik pulcējas kāzās, kur aicina radus un pārējos neskaitos…

 7. Diemžēl punkts 1 neatbilst patiesībai. Nevar Latvija ar to palielīties. LV jo naski iesaistijās USA organizētajā imperialistiskajā naftas karā Irākā. Sevišķi naska kūdītāja bija Freiberga,kura tobrīd bij dikti sacerējusies uz NATO genseka amatu. Крым наш ir ekvivalents “slepenajiem pazemes” masu iznīcināšanas ieročiem. Karš ir noziegums pret cilvēci. Vai to var izpirkt ar “bēgļiem”?

 8. kāpēc neizskata jautājumu par atsevišķas salas pirkšanu lai bēgļiem būtu kur strādāt uh dzīvot acīmredzot tas ir kāda plāns kā izjaukt dzīvi eiropā katra valsts varētu savu palīdzību sniegt lai paši būvē un strādā pārbaudīt ieceļojošos būs grūti mums jau tā pār robežām staigā visi kam nav slinkums jo robežu sakārtot izrādas ir ļoti grūti kārtējo reizi nav naudas jo naudas izleitojumu tā īsti neviens nepārbauda savās mājas durvis neviens vaļā neatstaj”

 9. < pilsonis
  Vācieši pirms 70 gadiem pieļauto kļūdu vairs atkārtot nevēlas – vēlreiz piedzīvot ziemu Krievijā bez siltās apakšveļas viņiem negribas. Kāpēc gan neaizsūtīt "Drang nach Osten" jaunpilsoņus, kuriem šādas vēsturiskās pieredzes nava?

 10. Visā tajā tomēr vērojama arī kāda gudrība. Iespējami ātri visiem kvotas, nodrošināt vilcienus un nogādāt iespējami tuvu polārajam lokam. Kad ziemā temperatūra būs zem 20, lietas sāks iet uz labo pusi. Šķiet, ka vācieši nemaz tik dumji nav.

 11. Bēgļu plūsmu rada Krievija atbalstot Asada režīmu. Tos bēgļus vajag novirzīt uz Krieviju, bet izskatās tā, ka ES to nesaprot, bet varbūt ir vēl kādi citi iemesli, par kuriem netiek runāts.

 12. JAL”UDZ DIEVU!

 13. fiksi dzees komentaarus . paldies.

 14. Pēdējā žurnāla “Leģenda” numurā kā reiz ir raksts “Bēgļi iekaro Eiropu” par barbaru iebrukumu Romas impērijā. Notikumu attīstība ir apbrīnojami līdzīga ar mūsdienām! Izlasiet!

 15. Tautieši šodien deputāti ārlietu komisijā nobalsoja par migrantu, laimes mekletāju pandora “lādes atvēršanu”. Vienīgie kas bija pret – NA,ZZS. Turpmākt kad vajadzēs balsot, tad atcerēties par kādu partiju balsosiet. uz saeimas vēlēšanām.
  Šis balsojums deva tiesības eiropas komisijai bez konsultācijām noteikt ar direktīvu laimes mekletāju daudzumu. Variet būt droši, ka nebus tie 700 cilvēki. Šo skaitli droši variet reizināt ar 7. Tie būs ģimenes cilveki, radi, kas ir palikuši vēl dienvidos. Konvencijā par kuru Latvija ir balsojusi , nav atļauts šķirt ģimenes. Kad Vācija, Francija un kāda cita valsts ziemeļos būs pilna, straume tiks virzīta uz austrumeiropas valstīm. Tai skaita uz Latviju. Atteikties mēs praktiski nevarēsim. Viens sliktums kas piemeklēs mūs, latviešu lielaka emigrācija uz Lielbritāniju, jo uz to laiku Lielbritānija jau būs izstājusies no Eiropas savienības.

 16. Baigs ir tikai Čingishana un Eiropas impēriju pretstāve, Kremlis grib pēdējā vārda tiesības – Putins pateica un visiem miera stāja. Eiropa vienmēr apmaldās, kad pārņem tatāru pārvaldes sistēmu sev, proti, diktatoriskas metodes – kārdinājums novelt atbildību uz vadoņa pleciem. Ja vajadzīgi vadoņi, tad prātīgāk atgriezties pie monarhiem. Retorisks jautājums: vai bāleliņi var no sava vidus atrast sev ķeizaru?

 17. “Pēc gadiem daļu no viņiem izsūtīja uz Sibīriju, bet ne visus. ”
  =================================================================
  Eniņa kungam un citiem dr.Gebelsa propagandas apmuļķotajiem, – akadēmiķis J.Stradiņš pat statistikas datus apkopojis:
  “Bet runāsim atklāti, represēto skaits nekad nav pārsniedzis 15%. Atlikušie 85% jau netika represēti un dzīvoja normāli.” IR.. : Trūkst Trešo tēva dēlu un Antiņu, 29.03.2013.

 18. Labs raksts.Bet otrā pasaules kara laikā un pēc tam daudzi latvieši aizgāja karot par Latviju.kurš nu kurā pusē bet par Latviju.VIŅI nebēga kā žurkas no grimstoša kuģa bet cīnījās par savu tēvu zemi.Šie bēgļi nav salīdzināmi ar bēgļiem,bet ir īsti robežpārkāpēji.Paskataties Kaimiņa uzņemto kas ir Muceniekos.Un mēs vēl tādiem dosim pabalstus ko atņemsim saviem pensionāriem un bērniem.Nelaimesdotā tev jāiet auklēt savi mazbērni kamēr nav par vēlu.

  • Tikai netēlo vientiesi un nemēģini iestāstīt, ka latvieši paši aizgāja sarkanarmijā cīnīties par Latviju. Pēc boļševiku zvērībām Baigajā Gadā pat pēdējam āmuram bija skaidrs, ka boļševiku mērķis ir latviešu tautas iznīcināšana. Tie, kas labprātīgi aizgāja sarkanarmijā, varēja cīnīties tikai par latviskas latvijas iznīcināšanu. Un nemēģini arī iestāstīt, ka latviešu leģionāri cīnījās par Lielvāciju un Hitleru. Kaut arī bezcerīgā cīņā, brīvprātīgi vai mobilizēti, viņi cīnījās pret saviem mocītājiem, savu ģimenes locekļu, radu un līdzcilvēku slepkavām un sirdī turēja sapni par neatkarīgu Latviju. Cīņa bija nesekmīga, jo Rietumu Sabiedrotie Baltijas un Austrumeiropas valstis uzdāvināja Staļinam. Staļins saņēma vairāk nekā bija sarunāts Molotova Ribentropa paktā.
   Leģionāri nevarēja zināt, ka Rietumu Sabiedrotie šīs valstis nodos pasaules asiņainākajam diktatoram.

   • Manam vectēvam “paveicās” kara laikā pabūt gan leģionā, gan sarkanajā armijā – no vienas armijas aizmuka un drīz vien nonāca otrā – ne viņš tāds vienīgais. No viņa atmiņām secināt varēja tikai vienu – cīnījās viņš ne par Lielvāciju, ne par Padomju Savienību, ne par kādu Latviju, bet par savu dzīvību, lai varētu sveiks un vesels atgriezties mājās. Tas, ko jūs rakstat, izskatās kā pa taisno pārdrukāts no Silgaiļa un tamlīdzīgu autoru grāmatām un būtu uztverams un lietojams, mazākais, ar zināmu skepsi un piesardzību.

    • Tāda armija, kur katrs karavīrs domā tikai par izdzīvošanu ir gļēva un kaujas nespējīga. Latviešu leģionāri tādi nebija. Vācu pavēlniecība Latviešu leģionu atzina par vienu no kaujasspējīgākajiem, prasmīgākajiem un varonīgākajiem bruņoto spēku formējumiem. Latviešu leģions arī saņēma proporcionāli vislielāko skaitu apbalvojumu.
     Kas attiecas uz “Silgaili un citiem tamlīdzīgiem”, tad Silgailis tomēr ir ievērojams vēsturnieks un viņa atziņas ir vairāk respektējamas nekā Jūsu vectēva – Leģiona dezertiera, kurš, glābdams savu dzīvību, pameta savus cīņu biedrus kaujas laukā.

 19. LABĀK BAROJIET SAVU ARMIJU, LAI NAV JĀBARO SVEŠZEMJU MIGRANTI !

 20. Infantīlais alu pētnieks cvarētu paklusēt…

 21. Protams,ka cauri gadu simtiem ,Latvija vēl aizvien pastāv un tajā dzīvo arī latviešu tauta. Teksts par to,kuri šāva vai nešāva ebrejus ,šeit ir nevietā.Arī mana vectēva brāli nošāva un es ticu tai patiesībai par kuru šajā sakarībā man stāstīja mani vecāki un vecvecāki,kas bija tā laika un konkrētu notikumu aculiecinieki.Bet tādēļ es nedomāju kādam kājā kost. Šodien visa Latvija ir pavisam citu notikumu priekšā un,iespējams – šī ir pēdējā iespēja visiem Latvijas iedzīvotājiem,visām tautām,kurām Latvija ir mājas – nešķelties un nerādīt ar pirkstu uz vienam uz otru un nesākt pieminēt to,kas jau tāpat ir pagātne…Kamēr prasām atzīt okupācijas faktu no kaimiņu valsts – ES jau tiek okupēta un šajā sakarā būtu jāapvieno visi spēki,lai atvairītu okupāciju,kura tiek uzspiesta no citām valstīm un citām varām.Mūsu valdība jau ir devusi zaļo gaismu turpmāk neprognozējamiem notikumiem – ar kādām tiesībām ??? Viņi ir tautas vēlēti un tautas lielākais vairums ir PRET šo uzspiesto kārtību.Teikšu godīgi un atklāti – Pareizticīgo baznīca man ir vairāk saprotama nekā islams. Šīs Austrumu tautu masas nav “zaļie cilvēciņi” tie ir acīm redzami apmācīti kareivji.Papētiet video un foto – tikai vieni vīrieši – labi ģērbušies un redzami trenētiem augumiem,prot tikt pāri visiem nožogojumiem un dzeloņstiepļu pinumiem,kuros ikviens parasts cilvēks tur tā arī paliktu un noasiņotu….Viņiem ir nauda un humānās palīdzības pārtikas pakas un ūdeni viņi izmētā pa gaisu un ceļmalām…lai ūdens iepakojuma pakas lidinātu vairākus metrus attālumā,tak vajadzīgs treniņš, tām tak ir svars!!! Kas te kādam nav skaidrs !!! bet mūsu valdība ir nolēmusi un ko tālāk?

 22. “”Un tomēr ir jāsaprot: ja it visi latvieši būtu tajā grūtajā laikā aizbēguši no Latvijas, tad šodien Latvijas nebūtu.”

  • Vai tad šodien Latvija ir? Kurā vietā? Te ir pasaules lielvaru pārvaldīta teritorija ar latviešu tautai naidīgu marionešu valdību! Simtiem tūkstošu cilvēku jau ir no šejienes aizbēguši. Tūkstoši pa šiem “brīvības” gadiem ir izdarījuši pašnāvības, bet cik miruši nabadzības un nepietiekamas veselības aprūpes dēl, to nemaz nevar saskaitīt.

 23. Ir jāsaprot, ir jāaptur, ir kaut kas jādara…..
  Apmēram ar šādām frāzēm apmainītos uz kautuvi dzītās aitas, protams, ja tās prastu runāt.
  Taču tie mūsu “gani” jau ir pieņēmuši lēmumu.
  Un tie pareizie raksti, kas tagad ir lasāmi visos portālos un avīzēs neko nespēj mainīt.
  Atliek tikai doties projām no šīs vietas, kur kādreiz bija mūsu valsts, jo drīz šeit nabadzība, beztiesība un varmācība sasniegs tādu līmeni, ka katrs palicējs nožēlos, ka ir palicis. Ja Latvija ( un citas valstis) tiek pārvērsta par iebraucamo vietu, tad es labāk izvēlos tādu iebraucamo vietu, kur ir labāki dzīves apstākļi.

 24. Kāds padoms vajadzīgs ES, viņi ļoti labi zina ko dara, kāpēc neliek pieņemt bēgļus tām valstīm, kuras tur karo, kuras izraisīja karus? Protams, ka cilvēki bēg no agresora un, ja viņi arī pieņemtu šos bēgļus, tad upuri pret viņiem pašiem izturētos naidīgi. Lai tad Eiropa tiek galā, jo atbalsta agresoru.

 25. Šīm bēgļiem jāpievieno …
  … fašistiskās Vācijas režīms.
  —————-
  LA, jums arī vajadzīgs korektors!!! Ja kas, tad fašisti bija Itālijā, bet Vācijā – nacisti!!!

 26. sis raksts neko jaunu nesniedza!Latviju ar vaciju nesalidzinasi!mums nav tik daudz naudas ,passi savuz darbiniekus nevar ar kartigam algam nodrosinat!sie begli bus liels posts Latvijai!slimibas,noziedziba,demografija!un tikai tapec ka politiskas partijas grib iztapt Briselei!kad reiz beigsies si sulaina iztapiba?tam var pielikt punktu tikai tautas velets prezidents!domaju ka jaunais prezidents bus ar stipru mugurkaulu,bet neka.paklaujas vacijas santazai!nevienam vairs nerup Latvijas liktenis!!!

  • … un tāpēc, cien. latvieši, domāsim jau pirms Saeimas vēlēšanām: kādi deputāti tad mums ir vajadzīgi – nacionāli domājoši vai kosmopolīti…?!

   • Nu jā, kad Vienotība būs visu kārtīgi aizd….si, tad balsosim par nacionāļiem! Diez vai tad vairs kaut ko varēs glābts,Latvija būs musulmaņu izvarota.

 27. IR vel baisaks variants- begli nav begli, bet karaviri. Nekur ipasi medijos netiek uzsverts, ka Griekijas ostas atnakosajos humanas palidzibas konteineros uzgaja 5000 ierocus. Un tas ir tikai sakums, splaviens okeana! Sodien- Griekija, rit ta var but Latvija vai kada cita Eiropas valsts. Eiropu iznicinas no ieksienes. Ne tikai Latvija bus auzas. Izskatas, ka Vangas paregojums tomer piepildisies- musulmani valdis par pasauli.

 28. tā vardarbīgā globalizācija ir jāaptur ar visiem iespējamiem līdzekļiem, jo (mūsdienīga politiskā avantūrisma apstākļos) tā var cilvēci novest pie totālas apokalipses, kas izvērstos nesalīdzināmi lielāka par mums jau zināmo „tautu staigāšanu” Eiropas vēsturē.
  Politiķiem ir beidzot jānāk pie sajēgas, ka cilvēka etniskā integrācija ir viņa ekoloģijas process, kurš nav aizvietojams. Un citu tautu (populāciju) vai kādas universālas „demokrātijas” iejaukšanās šajā komplicētajā garīgo būtņu attīstības (etnoģenēzes) procesā ir dez-integrējoša, destruktīva un noziedzīga.

 29. citur veido robežkontroles ,tikmēr latvija atkal guļ …jo nav dota komanda no augšas …raksts labs un baisi domāt ,kas būs …var jau sadzīvot ,var ,ja nesāk likvidēt mūs pašus kā nāciju ,kas unikāla sava veidā ,otras tadas nav un nebūs …

  • ko dos robežsardze, ja par naudu tāpat tiks ielaisti, kas tad notiek jau tagad, mūsu pilsoņi paši ved iekšā tos nelegāļus, ne jau par velti. Kā nācija esam degradējušies, katrs domā tikai par savu kabatu, bet par to, kas notiks ar pašiem un viņu bērniem, nemaz nedomā, ka tik nauda, tas ir pats galvenais.

 30. Viennozīmīgs akcepts!

 31. Paldies! Ļoti precīzi.

 32. Ļoti labs raksts,paldies.

 33. Ja ne kas nau darāms un lemjams tautai priekš kam tad diskutēt un rakstīt kaut kādus rakstus domas.Paldies valdībai kad mēs atdotam mūsu zemi musūlmaņiem.Mums tagad kur braukt ko darīt?

 34. Taa jau gan bija, kaa Guntis raksta. Bariem beegt nekad nav labi. Un 1914. gada, kad beega kurzemnieki, vaacu armija jau nebija mekaadi briesmonji, taa bija disciplineeta armija. Daudz labaak buutu bijis, ja latvieshi paliktu savaas majaas. Bet no pashreizeejiem beegljiem mums nebuutu jabaidaas, tie naak no taadaam zemeem kur radaas kristiigaa ticiiba, kur piedzima kristieshu Jeezus. Un beeglji zu latviju brauks pamazaam, nelielos pulcinjos. Tie buus jaaizvietu zu laukiem,, kur buus darbs. Un mees nedriikstam ar savu iztureeshanos atnjemt vinjiem pashcienju. Tad buus labi!

  • Ivaram graudumam Siem bēgļiem laukos nav ko darīt ,tie ir pilsētnieki un lai paliekRīgā un ieņem sev piemērotus amatus,tie no laukiem neko nezina,varbūt varētu būt Jūsu padomnieki,jo jūs acīm redzot pats stāvat pārāk tālu no lauku dzīves

  • cerība - grauduma mierinājums Atbildēt

   Tev, latvieti, nav jābaidās –
   Nāks muslimi pie Daugavas!

  • Tev ,Graudum , smadzenes ir aizgājušas galīgi šreijā attiecībā gan uz vācu armiju, gan par kristiešiem. Vācu armija tiešām bija ļoti disciplinēta un arī ļoti nežēlīga — detaļas pacenties uzzināt pats . Par zemi,kur radās kristietība ,kuras ārprāta noziegumi 2000 gadu laikā ir fenomināli ! Hitlera un Staļina noziegumi ir kā bērna šļupsti ,salīdzinot ar kristīgās baznīcas noziegumiem . Un pretīgākais ir tas, ka arī tagad , šajā Latvijai smagajā brīdi, baznīca ciešā sazobē ar noziedzīgo varu , turpina Latvijas un latviešu TOTĀLU IZNĪCINĀŠANU !!! Tā kā padomā ar galvu, Graudum !

   • Jā, izklausījās tā, it kā arhibīskaps Vanags būtu ar mieru savas draudzes locekļiem uzdot musulmaņus adoptēt un ar laiku Doma baznīcas tornī tagad noņemtā gaiļa vietā pusmēnesi uzlikt.

 35. Beidzot viens sapratigs un logiski domajoshs cilveks! Labs raksts, paldies!
  Gluzi manas domas, mums ar Musu vesturisko pieredzi jadalas un japalidz EU valstim kam
  Nav ne mazakaas saprasanas ko nav jau pieredzes vismaz 80 gadu garuma.
  Un robezas jasedz, diemzel.
  Sarga sevi tad Dievs Tevi sargas

 36. Labs raksts pareizā virzienā

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Cienījamais, datu subjekt!

Saeimas komisijās tiek skatīts Personas datu apstrādes likuma projekts, ar kuru paredzēts aizvietot patlaban spēkā esošo Fizisko personu datu aizsardzības likumu. Jaunais likums nepieciešams, jo šī gada 25. maijā visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāks piemērot regulu par fizisku personu aizsardzību. Saskaņā ar regulu par personas datiem tiek uzskatīta jebkura informācija, kas attiecas uz identificējamu fizisku personu (normatīvajos dokumentos tiek lietots jēdziens “datu subjekts”): vārds, uzvārds, personas kods, adrese u. c.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+