×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. decembris, 2012
Drukāt

Iedegs Rīgas galvenās egles un atklās Ziemassvētku tirdziņu

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgā šodien, 2.decembrī, tiks iedegtas galvenās svētku egles un atklāts Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā, aģentūru LETA informēja Rīgas domē.

Pirmā egle plkst.16.30 iemirdzēsies Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pagalmā. Lai iepriecinātu onkoloģijas nodaļas bērnus, egle tiks novietota tieši iepretim nodaļas logiem, lai mazajiem pacientiem tā būtu labi redzama ik dienas. Egles iedegšana tiks uzticēta Rīgas mēram Nilam Ušakovam (SC) un vicemēram Andrim Amerikam (GKR). Pasākumā piedalīsies arī Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa un BKUS vadītāja Anda Čakša. Egles iedegšanas brīdī būs klāt arī burvju mākslinieks, kurš vēlāk dosies uz onkoloģijas nodaļu iepriecināt pacientus.

Savukārt plkst.18 tiks iedegta galvenā Rīgas egle Doma laukumā, kur vienlaikus tiks atklāts arī Ziemassvētku tirdziņš, kas līdz pat 13.janvārim piektdienu vakaros un brīvdienās piedāvās daudzveidīgu kultūras programmu. Ziemassvētku tirdziņš būs atvērts katru dienu no plkst.10 līdz 20, bet piektdienās un sestdienās – līdz pat 22, aģentūru LETA informēja SIA “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa” pārstāve Ingūna Vucena.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš jau vairāk nekā desmit gadus ir viens no centrālajiem decembra notikumiem pilsētā, ko plaši apmeklē tās iedzīvotāji un viesi. “Mēs esam patiesi gandarīti, ka Ziemassvētku tirdziņu apmeklēšana Rīgā kļūst par katra pilsētnieka īpašu svētku laika tradīciju. Protams, tas uzliek papildu atbildību, jo ir jāmāk gan noturēt uzstādītās kvalitātes latiņu, gan katru gadu jāpiedāvā arī kaut kas jauns,” atklāja “Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņa” dibinātājs Andris Kreislers.

Ziemassvētku noskaņu papildu ierastajiem Latvijas labāko amatnieku darinājumiem un kulināru gatavotajiem gardumiem tirdziņā šoreiz radīs īpašais “Ugunsnamiņš”, kā arī Ziemassvētku Vecīša namiņš ar kamīnu. Bērnus gaidīs izjādes ar poniju un lauku dzīvnieki – trusīši un jēriņi. Katru dienu darbosies karuselis.

Tirdziņš piedāvās arī atbalstu tiem, kurus dzīve nav lutinājusi. No katra ietirgotā lata Ziemassvētku tirdziņa dalībnieki – tirgotāji un amatnieki – ziedos piecus santīmus “Latvijas Bērnu fondam”. Tajā pašā laikā, iegādājoties īpašas apsveikuma kartītes “Latvijas Pasta” namiņā, ikviens varēs atbalstīt Bērnu slimnīcas Onkoloģijas centru. Ziemassvētku tirdziņa teritorijā darbosies arī “Kaķu namiņš”, kur jaunus un gādīgus saimniekus gaidīs dzīvnieku pansijas “Ulubele” iemītnieki.

Rīgas galvenās egles iedegšanas pasākums Doma laukumā 2.decembrī notiks plkst.18. Sagaidāms, ka pasākumā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) un viņa vietnieks Andris Ameriks (GKR), kā arī uzstāsies Igo Fomins ar bērnu ansambli “Knīpas un knauķi”.

Interesenti aktuālāko informāciju par koncertiem un citiem svētku pasākumiem var atrast mājaslapā “www.kultura.riga.lv”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +16.8
Alūksne +14.1
Daugavpils +16.4
Saldus +14
Liepāja +16.9
Jelgava +16
Ventspils +16.7
Limbaži +15
Madona +15
Rēzekne +14
+19
+16
+15
Draugiem Facebook Twitter Google+