×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Kā vērtējat pašvaldību sadarbību ar Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm? (1)

Kaminskis

Gints Kaminskis, Auces novada domes priekšsēdētājs

Latvijas pašvaldības Eiropas Savienībā ir vienas no pieredzes bagātākajām attīstības sadarbības īstenotājām ar Baltkrieviju, Moldovu, Ukrainu, Kazahstānu, Azerbaidžānu un citām valstīm. Pieredzē dalās šajā jomā aktīvākās pašvaldības.

 

Gints Kaminskis, Auces novada domes priekšsēdētājs: “Šajā procesā aktīvi iesaistās Latvijas Pašvaldību savienība, es kā šīs savienības priekšsēža vietnieks no novadiem varu teikt, ka sadarbība ir izdevīga ne vien Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm, kas savai izaugsmei gūst vērtīgu pieredzi, bet arī Latvijas pašvaldībām. Mūsu delegācijām viesojoties dažādās valstīs un uzņemot to pārstāvjus Latvijā, gūstam jaunus kontaktus, jaunas ierosmes. Tiek slēgti sadarbības līgumi, pašvaldības iesaistās dažādos projektos. Mūsu ieguvumi ir ne vien izglītībā, kultūrā un sportā, bet arī citās jomās, kā uzņēmējdarbība un tirdzniecība. Auces novads, tāpat kā daudzi citi, ja tā var sacīt, iziet pasaulē. Piemēram, SIA “Tehnika Auce” ir labi pazīstama Baltkrievijā ar saviem lentzāģiem, presēm un citiem metāla izstrādājumiem. Un kur tad vēl mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu apmaiņas vizītes! Šovasar Auces novada svētkus kup­linās Baltkrievijas folkloras kopa un Moldovas dejotāji.”

 

Salcevics_TS_2Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Man ir bijusi iespēja Azerbaidžānā darba vizītēs būt jau trīs reizes, pēdējo – trīs dienas pavisam nesen, maija nogalē, kad palīdzēju Zemgales plānošanas reģiona pārstāvjiem dibināt kontaktus un kad apskatījām iespaidīgās sporta būves, kur drīz notiks Pirmās Eiropas spēles. Sadarbības līgumus ar Azerbaidžānu noslēgušas jau divpadsmit Latvijas pašvaldības, to skaitā Rīgas, Jēkabpils, Stopiņu un Kārsavas. Mēs šajā valstī esam kā tādi labie vēstneši, kas palīdz viņiem centienos ieviest demokrātijas principus. Tas man ļāvis Briselē ar pārliecību teikt, ka Azerbaidžāna grib sadarbību ar Eiropu, ka šī valsts cenšas iet attīstības ceļu, demokrātijas ceļu. Viņi jau sadarbojas ar Rīgas piena pārstrādes uzņēmumu un kādu kūdras ražotni, viņu delegācijas ir viesojušās arī Jēkabpilī. Tā kā Jēkabpils reģionā ir kūdras purvi un azerbaidžāņus joprojām interesē kūdra, ceram, ka sadarbība notiks. Ar Baltkrievijas pilsētu Lidu Jēkabpilij sadarbības līgums ir jau ilgāku laiku, mūs sasvstarpēji bagātina izglītības un kultūras dzīves aktivitātes. Šobrīd gan Lidas, gan Jēkabpils pašvaldībai darbakārtībā ir startēšana pārrobežu projektā, lai kopīgiem spēkiem iegūtu Eiropas finansējumu Lidas pils un Krustpils pils restaurācijai.”

 

Foto - LETAFoto - LETA

Aleksandrs Bartaševičs.

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Rēzeknes pašvaldība sekmīgi sadarbojas ar vairāku valstu pašvaldībām. Arī ar Moldovas. Šai valstij ļoti noderīga ir gan mūsu, gan Latvijas Pašvaldību savienības pieredze, kā saskaņot dažādu pašvaldību viedokļus un kā pārstāvēt pašvaldību intereses. Tā kā Moldova vēlas iestāties Eiropas Savienībā, mēs palīdzam tai labāk orientēties Eiropas struktūrfondos. Pagājušajā gadā Rēzekne parakstīja sadarbības līgumu ar Sorokas pilsētu, iegūstam jaunus partnerus, jaunus draugus.”

 

 

 

 

Okmanis_2Aivars Okmanis, Rundāles novada domes priekšsēdētājs: “Protams, arī Latvijai ir svarīgi dot savu ieguldījumu attīstības sadarbībā gan nabadzības izskaušanai, gan ilgtspējas veicināšanai. Varam būt gandarīti, ka Latvijas reformu pieredze daudzās valstīs ir īpaši pieprasīta un noderīga. Arī Rundāles novads nestāv malā, piemēram, esam apmainījušies ar delegāciju vizītēm, atbalstām sadarbību projektu līmenī. Esmu pārliecināts, ka katra aktivitāte jāvērtē kā ieguvums abām pusēm. Esmu gandarīts, ka aktīvi ir ne vien pašvaldību, izglītības un kultūras darbinieki, bet arī uzņēmēji. Nupat saņēmu ziņu, ka ar mums vēlas runāt Armēnijas cilvēki. Sadarbosimies, kā gan citādi.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Negatīvi. Ar šādām saitēm, saitēm ar Krievijas iespaidu sfēru var tā sapīties gluži kā karatavā…. Itseviški, kad sāk aiz saitīti dancināt. Bet visādi pašreizēji labumińi var pataisīt cilvēku aklu un kurlu….. Un varbūt ar kaut ko tādu tiek rēkināts.

Draugiem Facebook Twitter Google+