Latvijā
Politika

Iespēju balsot citā iecirknī šodien izmantojuši vairāk nekā 11 000 cilvēku0


Eiropas Parlamenta vēlēšanu 79. iecirknis Rīgas 49.vidusskolā.
Eiropas Parlamenta vēlēšanu 79. iecirknis Rīgas 49.vidusskolā.
Foto; LETA/Edijs Pālens

Iespēju balsot citā iecirknī piektdien izmantojis 11 571 cilvēks, aģentūrai LETA apliecināja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītāja Kristīne Bērziņa.

Iecirkņi piektdien, pēdējā iepriekšējās balsošanas dienā, bija atvērti no plkst.10 līdz 20. Trīs stundas pirms iecirkņu slēgšanas tika paziņots, ka ir atjaunota iespēja atdot savu balsi jebkurā iecirknī, un šajā laikā iecirkņa maiņas veiktas 11 571 cilvēkiem.

Savukārt visā iepriekšējās balsošanas laikā reģistrētas 21 002 iecirkņa maiņas.

LETA jau vēstīja, ka iespēja balsot citā vēlēšanu iecirknī ir paredzēta tikai iepriekšējās balsošanas dienās ar nosacījumu, ja ir iespējams nodrošināt tiešsaistes datu apmaiņu starp iecirkni, kurā vēlētājs reģistrēts, un iecirkni, kurā vēlētājs balso.

Pirmajā iepriekšējās balsošanas dienā, trešdien, šī sistēma tehnisku iemeslu dēļ nebija pieejama aptuveni piecas minūtes, bet ceturtdien tā nestrādāja visu iecirkņu darba laiku. Kā novēroja aģentūra LETA, tā dēļ vairākiem simtiem balsstiesīgo, kas vēlējās piedalīties iepriekšējā balsošanā, nācās pamest vēlēšanu iecirkņus nenobalsojušiem.

Saistītie raksti

Ņemot vērā šo situāciju, Saeima dažās stundās pieņēma grozījumus Eiropas Parlamenta vēlēšanu likumā, lai pēdējā iepriekšējās balsošanas dienā pagarinātu vēlēšanu iecirkņu darbu par četrām stundām – līdz plkst.20.

Vienlaikus sistēmas traucējumu dēļ CVK lēma piektdien, priekšvēlēšanu dienā, ļaut balsot tikai savos iecirkņos. Tomēr plkst.17 tika paziņots, ka traucējumi sistēmā ir novērsti, un atlikušās trīs stundas iespējams balsot jebkurā iecirknī.

LA.lv