×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
18. decembris, 2017
Drukāt

Franks Gordons: “Putina galms” vēl neuzdrošinās visā impērijā “nodzēst gaismu” (21)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Tā dēvētie pareizticīgie staļinisti, kuri nesen nevarēja piedot Putinam staļinisko represiju upuru piemiņas godināšanu, toties no sirds nopriecājas, kad viņš Krimā svinīgi atklāja iespaidīgu pieminekli imperatoram Aleksandram III. Rokas sakrustotas uz zobena, kājas tērptas zābakos, kas šķiet radīti “liberālo čūsku” samīšanai. Atgādināsim, ka šis cars bija ārkārtīgi konservatīvs savos uzskatos un viņa uzdevumā par monarhisko kartību gādāja briesmīgs tumsonis – t. s. Svētās sinodes oberprokurors Pobedonoscevs. Aleksandram III pieder izteiciens: “Krievijai ir tikai divi sabiedrotie – mūsu armija un mūsu flote”.

Latviešiem un igauņiem Aleksandrs III palicis nelabā atmiņā, jo viņa valdīšanas laikā Baltijā sākās vērienīga pārkrievošana. Kā piemērs minama Tērbatas (Tartu) pārdēvēšana par Jurjevu.

Reakcionārajam lielkrievu impērismam, kas arvien lielākā mērā raksturo Kremļa ārpolitiskās un iekšpolitiskās aktivitātes, pretim stāv brīvdomības aizstāvji. Es apzināti lietoju terminu “brīvdomība”, jo jēdziens “liberālisms” kļuvis par lamuvārdu ne tikai Krievijā.

Brīvdomīgo aprindu aktīvisti organizējuši dokumentālu filmu skati “Artdokfest 2017”, kuras programmā iekļauta filma “Karš miera vārdā”: filmas varoņi ir ukraiņu karavīri, kas veic ATO – antiteroristisko operāciju pret prokrieviskajiem separātistiem Donbasā.

Par to, ka brīvdomības aizstāvji nedomā piekāpties impēristu spiedienam, liecina šīs dokumentālo filmu skates sponsoru un atbalstītāju saraksts: te ir gan “Mihaila Prohorova fonds”, gan interneta un radio kanāls “Eho Moskvi”, avīze “Novaja Gazeta”, žurnāla “New Times/Novoje Vremja” portāls, TV raidītājs “Doždj”, “Jeļcina centrs” Jekaterinburga, “Meduza” (kas bāzējas Rīgā) un citi. Kinofestivāls ar diezgan “ķecerīgo” nostādni kļuvis iespējams, kamēr vēl nav stājušies spēkā iespējamie Kremļa pretsoļi. Acīmredzot “Putina galms” vēl neuzdrošinās visā impērijā “nodzēst gaismu”.

Krievijā darbojas arī “Inteliģences kongress”, kura sauklis skan: “Pret karu, Krievijas pašizolāciju, totalitārisma restaurāciju.” Kongresa uzsaukumā teikts: “Mēs prasām, lai vara dara galu neģēlīgajai musināšanas kampaņai federālajos televīzijas kanālos, kas vērsta pret citādi domājošiem (..), kā arī atbrīvot visus poolitiskos ieslodzītos.”

Vērts pieminēt arī skandālu, kas burtiski satracinājis visus, kam “Lielais Tēvijas karš” ir neaizskarams svētums. Sakarā ar Vācijā atzīmējamo “Volkstrauertag” (Tautas sēru dienu), pieminot visus karā kritušos, uz Vācijas parlamenta – Bundestāga – sēdi tika aicināti ģimnāzisti no divām skolām – vācu Kaseles un krievu Novo-Urengojas (pilsēta Krievijas Tālajos ziemeļos, kur atrodas gāzes ieguves centrs). Abas skolas jau sen atrodas draudzīgā sarakstē. Tēma bija “kara šausmas”. Kamēr Kaseles skolnieks savā apcerējumā ar respektu un līdzjūtību pieminēja padomju kara gūstekņu likteni Lielvācijā, 16 gadus vecais Novo-Urengojas ģimnāzists Nikolajs Desjatņičenko aprakstīja kāda vācu kareivja pārdzīvojumus “Staļingradas katlā”, kad ģenerāļa Paulusa Sestā armija nokļuva ielenkumā. Vācu kareivis nokļuva gūstā un nomira. Nikolajs savā runā uzsvēra, ka šis vācu zaldāts tika iesaukts un ierauts briesmīgā kara mutulī. Arī viņš pieskaitāms kara upuriem – bez vainas.

Tūdaļ pret šo pusaudzi visā Krievijā sākās lāstu un lamu kampaņa, viņu nosauca par “Hitlera pielūdzēju”, prasīja pārbaudīt un sodīt skolas pedagogus un pat pilsētas mēru, kas pieļāvis šādus zaimus. Bet man prieks par to, ka Krievijas Sabiedriskās palātas loceklis Dmitrijs Čugunovs sadūšojās un raksta: “Ko būtībā teica Nikolajs? Ka karš ir šausmas un nāve. Tajā nav nekā laba (..). Neviens neapstrīd Trešā reiha režīma šausmas. Taču runa ir par to, ka mūsu vecāki nebija humānāki. Režīmi atspoguļojas viens otrā ar visiem attiecīgajiem personas kultiem, gestapo/NKVD/SS/KGB un citiem diktatūras atribūtiem. Vācieši zaudēja 8 miljonus tajā karā. Vai tad viņi visi bija nelieši un mūdži?” Dmitrijs Čugunovs patiešam ir Cilvēks ar lielo burtu.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Nelatviets, bet pilsons Atbildēt

  Sergejs V. 22. decembris, 2017 00:06
  Atbildēt

  Sarkannazi smirdēja un smirdēs, kamēr šos ar juridisku vai dabas likuma spēku nesodīs un neapklusinās!
  Palldies F. Gordona kungan par vienmēr asi precīziem un godīgiem rakstiem un kremļa neliešu atmaskošanu!

  100% Labsss un paldies!

  • Muļķa Krištopāns Atbildēt

   Visu zemju muļķi un pretlatviskie propagandisti un zaudētāji sapulcējieties lielā smakas mākonī. Bez maskām.

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Sarkannazi smirdēja un smirdēs, kamēr šos ar juridisku vai dabas likuma spēku nesodīs un neapklusinās!
  Palldies F. Gordona kungan par vienmēr asi precīziem un godīgiem rakstiem un kremļa neliešu atmaskošanu!

 4. Frankam labs rakstiņš sanācis, ja jau “mūžīgais oponents” grafists tā nervozē;)) …

 5. Paldies Gordonam par rakstu. Pareizticīgie kas fano par Staļinu – tāda nu ir mūsdienu Krievijas realitāte .

 6. Drīz nodzēsīs gaismu

 7. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

  • Nu ko Tu muldi visādās svešvalodās. Tev neviens nav aizliedzis brīvi izteikties latviski. Tu esi viens ietiepīgs krievnacists.

   • Сам ты – латышский фашист! Atbildēt

    Nu ili sama! Tut neponjatno.
    A chego vi dobilisj zapretiv russkij jazik?! Teperj rusofobstvo etogo sajta imeet oficialjnoje podtverzdenije! Bravo!

 8. “Pareizticīgie staļinisti” ir autora ļoti precīzs un patiess apzīmējums, katram cilvēkam saprotams (kaut arī pareizticīgiem staļinistiem nepatīkams). Staļinisma asiņainās šausmas cilvēki neaizmirst. Tagad to vieglākā formā mums netālu un šeit pat starp okupācijas paliekām cenšas mīkstināt ar pareizticību.

 9. Pareizticīgie staļinisti? Vārdu salikums ir no deguna izurbināts vai no kurienes.? Autors pats saprot ko runā? – jampampiņš kaut kāds

 10. Ne vienā, ne otrā pusē lielgabalu gaļai neviens neprasīja, vai gribi iet karot.
  Kara komisariāts iesauca un viss !
  Ja negribēji iet uz svešu zemi slepkavot – “savējie” pašu noslepkavoja.

 11. Paldies Frankam Gordonam par patieso labo rakstu! Arī par vārdiem: “Latviešiem un igauņiem Aleksandrs III palicis nelabā atmiņā, jo viņa valdīšanas laikā Baltijā sākās vērienīga pārkrievošanas”. Diemžēl Pobedonosceva pākrievošanās centieni vēl joprojam turpinas mūszemēs, iedvesmoti no vēl nesabrukušās impērijas.

  • ! Старый дедушка еврей совсем выжил из ума! Atbildēt

   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 12. Frankam G. jau nu nevajadzētu spļaut pret vēju. Ja nacisti būtu uzvarējuši, no Franka ādas būtu smuks lampas abažūrs kāda esesieša kabinetā.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+