×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Indijā krītošs meteorīts nogalina cilvēku

Leonid_MeteorLeonid_Meteor

Indijas varasiestādes pirmdien paziņojušas, ka krītošs meteorīts Tamilnādas štatā sestdien nogalinājis autobusa šoferi un ievainojis vēl trīs cilvēkus.

Ja tiks apstiprināts, ka viņa nāvē tiešām vainojams meteorīts, tas būs pirmais zināmais šāds nāves gadījums cilvēces vēsturē.

Incidents noticis sestdienas pēcpusdienā privātas mācību iestādes teritorijā.

Krītošā objekta ietekmes rezultātā zemē izveidojies liels krāteris, tuvējām ēkām logiem izbiruši stikli un gājis bojā autobusa šoferis, kurš tobrīd gājis garām.

Vietējos medijos publiskotajos attēlos redzams zilgans akmens, ko Tamilnādas galvenais ministrs raksturojis kā meteorītu, lai gan zinātnieki to vēl nav apstiprinājuši.

Indijas Astrofizikas institūta profesora asistents S.P.Radžaguru aģentūrai AFP sacīja, ka tas varētu būt meteorīts, bet, lai to apstiprinātu, nepieciešama rūpīgāka izpēte.

“Vairums meteoru nekad nesasniedz zemes virsmu, jo pilnībā iztvaiko atmosfērā,” norādīja Radžaguru, piebilstot, ka meteorīta ietriekšanās Zemes virsmā ir ļoti reta parādība un līdz šim nav zināms neviens ar to saistīts cilvēka nāves gadījums.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+