×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Informācijas avots: Krievija sākusi gatavoties atslēgšanai no SWIFT (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas centrālā banka “Bank Rossii” esot pieslēgusi 91 banku Krievijas iekšējai starpbanku pārvedumu sistēmai, cenšoties nodrošināties gadījumam, ja Krievija tiek atslēgta no Vispasaules Starpbanku finanšu telekomunikāciju sabiedrības (SWIFT) sistēmas, Krievijas aģentūrai “RIA Novosti” norādījis kāds informācijas avots.

Šā iemesla dēļ jau notikusi “Bank Rossii” un banku tikšanās. “Bank Rossii” informējusi, ka jau pagājušā gada beigās ticis izveidots vietējais SWIFT analogs, kas ļaus Krievijas bankām nodot SWIFT formāta ziņojumus ar “Bank Rossii” starpniecību. “Bank Rossii” vadītājas vietniece Ksenija Judajeva gan pauda viedokli, ka Krievijas atslēgšana no SWIFT esot maz ticama, tāpēc nevajagot dramatizēt situāciju.

ASV Ukrainas krīzes saasināšanās dēļ var izslēgt Krievijas bankas no SWIFT sistēmas, iepriekš vēstīja Krievijas laikraksts “Kommersant”. Kā pastāstīja ASV Valsts departamentam tuvs informācijas avots, ASV varētu Krieviju izslēgt no SWIFT arī vienas pašas, ja “eiropieši šādiem soļiem nepiekritīs”.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ar savu sankcionešanu savedis kārtibā krievijas ekonomiku un padaris to neatkarigu. tad sabrukot rietumu ekonomikai krievija to veiksmigi pārdzivos bez zaudejumiem

Draugiem Facebook Twitter Google+