Mobilā versija
Brīdinājums +9.2°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 23. maijs, 2017
1. jūnijs, 2015
Drukāt

Atbilde lasītājam: Lembergam ir pastāvīgā caurlaide Saeimā (24)

Foto-LETAFoto-LETA

Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Klausos ziņās, kur daudzi runā par Aivaru Lembergu kā Ventspils domes priekšsēdētāju. Bet viņš taču no amata ir atstādināts. Un pamatots jautājums – ko viņš meklē valdības sēdēs, kādas viņam ir tiesības tur paust savu viedokli? Aivars Auziņš Ventspilī

Patiešām, 2012. gadā toreizējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs Ventspils mēru Lembergu atstādināja no pienākumu pildīšanas. Taču gadu vēlāk Administratīvās tiesas Liepājas tiesu nams atcēla ministra rīkojumu. Turklāt 2013. gada pašvaldību vēlēšanās Lemberga vadītā partija “Latvijai un Ventspilij” ieguva pārliecinošu vairākumu pilsētas domē, un pirmajā jaunā sasaukuma sēdē viņš atkal ievēlēts par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju.

Kā informēja Valsts kanceleja, šogad valdības sēdēs Lembergs neesot piedalījies un paudis savu viedokli, arī sēžu protokolos viņa uzvārds nav atrodams. Ventspils mērs biežāk sastopams Saeimā, kur viņš apmeklē ZZS frakcijas sēdes vai tiekas ar atsevišķiem deputātiem. Kā vairākkārt skaidrojis ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis – Lembergs ir ZZS ietilpstošās partijas “Latvijai un Ventspilij” līderis, tādēļ viņam esot pilnas tiesības piedalīties ZZS frakcijas sēdēs. Viņš gan šīs tiesības neizmanto katru nedēļu – ikdienā ventspilnieku intereses parlamentā pārstāv Lemberga vietnieks Guntis Blumbergs. Taču būtisku jautājumu izskatīšanā Lembergs mēdz ierasties personīgi. Piemēram, viņš piedalījās ZZS frakcijas un valdes kopsēdē par prezidenta kandidātu izvirzīšanu. Turklāt Ventspils mēram pat nav jālūdz atļauja iekļūšanai Saeimas ēkās – viņam ir pastāvīgā caurlaide tāpat kā citiem Augstākās padomes deputātiem, kas balsoja par Latvijas Neatkarības deklarāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. …un cietumā?

 2. Cik man smuks manikīrs( sk.bildi),bet varbūt…noķēru sienāzi.

 3. Ar kaadaam tiesiibaam smagos noziegumos apsuudzeets cilveeks driikst apmekleet valdiibas vai frakciju seedes?Pat tuvumaa valdiibas maajai so cilveeku nevar laist.Tad jau nav jaabriinaas par ZZS diivaino uzvesanos un pienemtajiem leemumiem.

 4. VENTSPILS PRUSAAKS Atbildēt

  KO PENVEIDIIGAIS SKATIES UZ SAVIEM GARAJIEM PIRKSTIEM,TAISIES NAGUS GRAUST.BEIGAS TEV BUUS VEIDIIGAIS CILVEECINS.

 5. ”pastāvīgā caurlaide Saeimā” – ka padomjlaikā piecītis kroga šveicaram …

 6. uz valdības sē»di var uzaicinat jebkuru- acīmredzami Lembergs ir vajadzīgs – pupu mizas ka aizliergts k.adus anmatus pildīt – ( ostrakismu vajag izpelnīties ar cienījamiem darbiem -tas nenozīmēja tiesību un īpašumu zaudēšanu ) – būt par Lembergu nevar aizliegt..

 7. Kā vairākkārt skaidrojis ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, mēslu vedējs un Saldus kompar†ijas sekretārs Augusts Brigmanis – Lembergs ir ZZS ietilpstošās partijas “Latvijai un Ventspilij” līderis.

 8. Kolaborantu sacerētā deklarācija joprojam spēkā un pelna autoriem dividendes.Latvijai svētkiem jābūt tikai 18.novembrim.Jānosaka okupācijas beigu svētki-pēdējā okupantu zaldata aizbraukšana no Latvijas un pēdējā kolaboranta nomešana no varas augstumiem.Šī diena vēl priekšā.

 9. Ak,tas Lebmergs,tas Lebmergs……………

 10. Super virsrakstá kļūda, ai ai

 11. Nu … nu … Ko gan citu var gaidīt no /sarkano baroniem un viņu kalpiem !

 12. Lai ari kāds zaglis vai pasaules apzadzējs, bet savu pilsētu Ventspili ir sakopis, tualetes uz katra stūra pa 20 centiem un tādas, kurās prieks ieiet, nav tā kā Rīgā, kad atbrauc tūristi, pēc tam ziņās lasi, ka kārtējo reizi Brīvības piemineklis apgānīts…Rīgā nav reāli kur aiziet nokartoties. Un vai tad Lembergs vien ir tāds? Visi pilsētas galvas rauš savā kabatā…

 13. Autor! Jūs ko ar šo rakstu legalizējiet Lembergu? Atgādinu, ka Lembergam kopš 2007.gada pastāv juridisks aizliegums pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Ventspils brīvostas priekšsēdētāja amata pienākumus. Ko viņš vispār dara Latvijas politikā, tas ir jautājums?

 14. kas ir Lebmergs? Virsrakstā…..

 15. Vējonis neesot “stipendiāts”?

 16. Jo šeit ir Latvija... Atbildēt

  Zaglim ir pastāvīgā caurlaide Saeimā.

 17. Tas ir no Dabas – kad melo tad pārsakās(skat.virsrakstu)

 18. nu, notiesājat taču beidzot to pasaules ļaunumu – Lembergu un tad vaukšķiet, šakāļi !
  Tik tiešām – lielie zagļi ķer mazos !
  To krusttēvību paši veicinat !

 19. Vai ir vēl kādas “mūža privilēģijas” toreizējiem AP deputātiem?

 20. tad Lebmergs vai Lembergs????

 21. Kas ko ZZS krusttēvam var liegt?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Nebēdziet, gļēvie un zemiskie radījumi!

Cīņa ar alkohola ražotājiem 

Saeimas deputāts Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) iesniedzis 20 parlamenta deputātu parakstītu lūgumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim neizsludināt Alkoholisko dzērienu aprites likuma grozījumus, kas paredz tikai no 2020. gada 1. septembra aizliegumu tirgot alu liela tilpuma plastmasas pudelēs. Vēstuli parakstījušie deputāti atgādina, ka iepriekš bija paredzēts, ka šiem grozījumiem būtu jāstājas spēkā jau no 2017. gada 1. septembra. “Šis jautājums Saeimas komisijās tika skatīts un vērtēts jau kopš 2015. gada. Alkohola ražošanas nozares pārstāvji par topošajām izmaiņām bija informēti, un šis laika periods ir bijis pietiekams, lai tām atbilstoši sagatavotos. Uzskatām, ka noteiktais spēkā stāšanās laiks – 2020. gada 1. septembris – ir noteikts, acīmredzami lobējot alkohola ražošanas nozares pārstāvju intereses un ignorējot kritisko situāciju Latvijā attiecībā uz sabiedrības veselību,” saka Parādnieks.

Vai jāaizliedz alkohola tirgošana plastmasas pudelēs?
Egils Līcītis: Rīdzinieki un lauku radiņi (2)Ja vēlētājiem ir dārga kailā "Vienotības" dzīvība, tad viņi nelaidīs garām pēdējo iespēju to glābt.
Par ko balsosiet pašvaldību vēlēšanās? (1)"Nebalsojot pagriežam Latvijai muguru"
Draugiem Facebook Twitter Google+