×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. janvāris, 2015
Drukāt

Irāna nosodījusi jaunāko “Charlie Hebdo” pravieša karikatūru (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

A man displays the latest edition of French satirical magazine Charlie Hebdo shortly after it went on sale on January 14, 2015 in Montpellier. The first issue of satirical magazine Charlie Hebdo to be published since a jihadist attack decimated its editorial staff last week was sold out within minutes at kiosks across France.

Irāna trešdien nosodījusi jauno pravieša Muhameda karikatūru, kas publicēta satīriskajā franču žurnālā “Charlie Hebdo”, norādot, ka tā ir “aizvainojoša” un “provokatīva”.

Žurnāla vāks “provocē musulmaņu emocijas un sāpina viņus visā pasaulē un tas varētu veicināt apburto ekstrēmisma loku”, norādīja Irānas Ārlietu ministrijas pārstāve Marzi Afkama.

Jau vēstīts, ka trešdien iznācis “Charlie Hebdo” jaunākais numurs – pirmais pēc asiņainā uzbrukuma.

Uzbrukuma dienā Irāna nosodīja Parīzē notikušos teroraktus, un Afkama trešdien norādīja, ka šādiem uzbrukumiem “nav līdzības islāmam”, tie ir “pilnīgā pretrunā ar islāma mācību”.

Tomēr viņa piebilda, ka jaunā karikatūra ir “vārda brīvības ļaunprātīga izmantošana, kas pēdējo dienu laikā Rietumos ir pierasta lieta”.
Šāda publikācija “nav pieņemama”, un no šāda apvainojuma būtu jāizvairās.

“Dievišķo reliģiju sekotāju ticību un vērtību respektēšana ir pieņemams princips,” paziņoja pārstāve.

Attēlā uz žurnāla vāka zem uzraksta “Viss ir piedots” redzams raudošs vīrietis ar turbānu galvā, rokās turot plakātu “Es esmu Šarlī”.
Daži islāma sekotāji uzskata, ka jebkāds pravieša attēlojums ir zaimošana.

“”Charlie Hebdo” atkal apvainojis pravieti,” otrdien vēstīja Irānas konservatīvā tīmekļa vietne “Tabnak”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. laikam nežēlīgs neglītenis tas muslimu muhameds, ja šo nedrīkst attēlot. mūsu Pestītājs gan ir daiļš no vaiga, tālab arī visās baznīcās goda vietā!

Draugiem Facebook Twitter Google+