×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Irānas zinātnieks apgalvo, ka radījis laika mašīnu

Foto - AFPFoto - AFP

Kāds Irānas zinātnieks apgalvojis, ka izgatavojis laika mašīnu, kas ļauj cilvēkiem ielūkoties astoņus gadus tālā nākotnē, informē Irānas ziņu aģentūra “Fars”.

 

 

Ali Razegi savu izgudrojumu jau reģistrējis valsts uzraudzītajā Stratēģisko inovāciju centrā. 27 gadus vecais irāņu zinātnieks apgalvo, ka viņa radītā ierīce darbojas ar 98 procentu precizitāti. Laika mašīna ir klēpjdatora izmērā, un tā cilvēka nākotni paredz pēc tam, kad viņš tai pieskāries. Ieguvusi informāciju par cilvēku, ierīce, izmantojot “sarežģītu algoritmu kopu”, izdrukā savu pareģojumu, skaidrojis zinātnieks. “Esmu pavadījis desmit gadus, strādājot pie šīs laika mašīnas. Tā neaizvedīs jūs nākotnē, bet nākotni atnesīs pie jums,” stāstījis Razegi, kurš uzskata, ka viņa radīto brīnummašīnu varētu izmantot arī Irānas valdība, lai paredzētu iespējamus karus un naftas cenu kāpumus un kritumus.

Irāņu zinātnieks arī stāstījis, ka par izgudrojumu saņēmis draugu un ģimenes nopēlumu, kuri sacījuši, ka viņš spēlējoties ar Dievu. “Šis projekts nemaz nav pretrunā reliģiskām vērtībām. Amerikāņi, mēģinot radīt kaut ko līdzīgu, iztērējuši miljoniem dolāru. Bet es to esmu paveicis par krietni mazākām izmaksām,” stāstījis zinātnieks. Viņš arī skaidrojis, ka pagaidām negrasās laist klajā laika mašīnas prototipu, jo “ķīnieši nozags ideju un vienas nakts laikā saražos miljoniem tādu ierīču”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+