×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
18. decembris, 2017
Drukāt

Itālija sašutusi par Austrijas nodomu: Vīnes iecere smako pēc “etniskā nacionālisma” (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

70 kareivju piedalīsies galvenokārt preču vilcienu pārvadājumu pārbaudēs Brennera pārejā, kā arī atbalstīs policiju Tiroles iekšzemes transporta kontroles veikšanā.

Itālija pirmdien paudusi sašutumu par Austrijas jaunās labējās valdības lēmumu piedāvāt austriešu pases Dienvidtiroles iedzīvotājiem.

Dienvidtirole, kuru itāļi dēvē par Alto Adidži, savulaik atradās Austroungārijas impērijas teritorijā, taču pēc Pirmā pasaules kara šo teritoriju anektēja Itālija, un šobrīd tā ir Trentīno-Alto Adidžes autonomās provinces sastāvā.

Tomēr saskaņā ar pēdējiem tautas skaitīšanas datiem 70% vietējo iedzīvotāju sevi joprojām uzskata par vāciski runājošiem.

Itālijas Ārlietu ministrijas pārstāvis norādījis, ka Vīnes iecere smako pēc “etniskā nacionālisma”.

Savukārt Eiropas Parlamenta (EP) prezidents Antonio Tajāni, kas arī pārstāv Itāliju, izteicies, ka Austrijas iecere esot pašapmāns un ka “nacionālisma sezona Eiropā ir beigusies”.

Arī Dienvidtiroles gubernators Arno Kompačers Vīnes ieceri noraidījis, paziņojot, ka “nacionālistu politika” esot pretrunā ar dienvidtiroliešu kā “uzticamu Eiropiešu” vēlmēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kas tad “nacionālismu” lamā? Vispirms tie ir visādu rangu komunisti un droši vien ne tikai Itālijā, bet
    arī EP tādu netrūkst. Lielvalsts ambīcijas, jo itāļi savā laikā šo teritoriju anektēja. Mazām nācijām tas nav lamu vārds. Tāpat ir ar vārdu “separātisms”.Spāņi kataloniešus sauc par separātistiem, lai gan viņiem ir atšķirīga valoda, kultūra un sava teritorija.

  2. Lai vini piedava savu pilsonibu. Kas tur ir nosodams?

  3. Lai vini piedava savu pilsonibu: Kas tur ir nosodams.

Draugiem Facebook Twitter Google+