Mobilā versija
Brīdinājums +13.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 22. maijs, 2017
29. septembris, 2015
Drukāt

Iveta Apkalna koncertēs Rīgā; Rēzeknē atklās jaunu ērģeļmūzikas festivālu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 24. līdz 31. oktobrim Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors” notiks pirmais ērģeļmūzikas festivāls “ORGANismi”, kura mākslinieciskā vadītāja būs ērģelniece Iveta Apkalna, LA.lv uzzināja koncertzālē.

Pirmā festivāla tēmu iezīmēs jauns sākums un simboliskas pasaules radīšanas.

Festivāla pirmais koncerts “Bahs. Hindemits. Apkalna” izskanēs 24. oktobrī plkst. 19, tajā muzicēs ērģelniece Iveta Apkalna un kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Līdzīgi kā organismi, ērģeles ir sarežģīti radījumi, kuriem raksturīga vielu un enerģijas maiņa. Spēlējoties ar vārdiem ‘organ’ (grieķu val. ērģeles) un ‘organismi’, festivāla mākslinieciskā vadītāja Iveta Apkalna iecerējusi atklāt vēl nenojaustās ērģeļu un citu mākslu, gadsimtu, stilu saspēles iespējas.

Savukārt vēl pirms jaunā festivāla, 8. oktobrī, Iveta Apkalna kopā ar Sinfonietta Rīga šo pašu programmu piedāvās Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, pastāstīja “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste Rinta Bružēvica.

Ivetas Apkalnas muzicēšanā apvienojas gan spožs koncertiskums un perfekta virtuozitāte, gan nevainojama stila izpratne un precizitāte. Iveta Apkalna ir viena no retajām ērģelniecēm pasaulē, kas par savu misiju uzskata ērģeļu ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, daudzinot to kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālas funkcijas. Šo ideju novērtējusi ne tikai koncertu publika Kanādā, Amerikas Savienotajās valstīs un Eiropā, bet arī mūzikas kritika, Ivetai Apkalnai divkārt pasniedzot prestižo ECHO Klassik godalgu. Viņa arī kļuvusi par pirmo ērģelnieci, kas šo balvu saņēmusi kategorijā Gada labākais atskaņotājmākslinieks.

Iveta Apkalna uzstājusies gan ar soloprogrammām, gan muzicējusi kopā ar orķestriem – ar Berlīnes filharmoniķiem un harismatisko diriģentu Klaudio Abbado; viņa koncertējusi ar Marisu Jansonu un Mareku Janovski, Simonu Jangu, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, WDR simfonisko orķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, “Hamburgas filharmoniķiem”, Kremerata Baltica un vēl citiem diriģentiem un kolektīviem. Par augsti profesionālu sniegumu Latvijā un pasaulē Iveta Apkalna 2003. gadā saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu.

Pievienot komentāru

Konfesijas būs vienlīdzīgākas par citiem īpašniekiem?Viens miljons eiro nākamgad un vismaz divi miljoni eiro gadā, sākot no 2019. gada – tik lielu valsts budžeta finansējumu reliģiskajām organizācijām to īpašumā esošo valsts pieminekļa statusu ieguvušo dievnamu atjaunošanai paredz šobrīd varas gaiteņos klīstošais Sakrālā mantojuma saglabāšanas finansēšanas likumprojekts.
Draugiem Facebook Twitter Google+