×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Ivetai Apkalnai piešķir Rēzeknes Goda pilsoņa nosaukumu

Foto: LETAFoto: LETA

Rēzeknes pilsētas domes sēdē šodien apstiprināts lēmums par Goda pilsoņa nosaukuma piešķiršanu ērģelniecei Ivetai Apkalnai, portāls LA.lv uzzināja Rēzeknes domē.

Pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Marina Sokolova norāda, ka šogad rēzeknieši bijuši visai aktīvi, piedāvājot savus kandidātus apbalvojuma “Rēzeknes Goda pilsonis” piešķiršanai.

Apbalvojums “Rēzeknes Goda pilsonis” pasaulē pazīstamajai ērģelniecei Ivetai Apkalnai (Iveta Schuenemann) piešķirts par Latgales un Latvijas kultūrvides veidošanu un Rēzeknes pilsētas tēla popularizēšanu.Kā zināms, Iveta Apkalna dzimusi Rēzeknē un nesusi savas dzimtās pilsētas vārdu pasaules kultūrvidē. “Jau 16 gadu vecumā 1993. gadā viņai bija uzticēti ērģelnieces pienākumi pāvesta Jāņa Pāvila II vizītes dievkalpojumā Aglonas bazilikā,” atgādina Sokolova

Tieši Iveta Apkalna piedalījās Latgales vēstniecības GORS atklāšanas koncertā, un pateicoties viņas neatlaidībai, koncertzālē ar “Latvijas Valsts meži” atbalstu sākušas skanēt Johannus Ecclesia digitālās ērģeles. Savos daudzajos koncertos māksliniece īpaši izceļ to, ka nāk no Latvijas, no Rēzeknes.

Goda pilsoņu kandidātu sarakstā šogad ierakstīts arī biedrības “Latvijas poļu savienība” valdes priekšsēdētāja vietnieces, Rēzeknes slimnīcas laboratorijas speciālistes Vandas Krukovskas vārds. Viņa ir bijusi pirmā Latvijas poļu savienības Rēzeknes nodaļas vadītāja un aktīvi iekļāvusies poļu minoritātes interešu aizsardzībā, tautas tradīciju un kultūras kopšanā.

Par sporta pasākumu atbalstu Rēzeknē un Rēzeknes pilsētas tēla popularizēšanu Latvijā un pasaulē Rēzeknes pilsētas domes sēdē pieņemts lēmums piešķirt domes Atzinības rakstu vieglatlētei Aigai Grabustei, kura arī bija izvirzīta apbalvojuma “Rēzeknes Goda pilsonis” saņemšanai.

Rēzeknes Goda pilsoņa apbalvojums un Atzinības raksti tiks pasniegti svinīgā koncerta laikā 18. novembrī plkst. 18 Latgales vēstniecībā GORS.

Savukārt otrdien, 11. novembrī, Iveta Apkalna kopā ar Leipcigas Gewandhaus pūšaminstrumentu kvintetu sniegs koncertu Vīsbādenē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+