×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

IZM: Rīgas “Dinamo” finansēšana no valsts līdzekļiem nav iespējama

foto: LETAfoto: LETA

Hokeja kluba Rīgas “Dinamo” finansēšana no valsts budžeta līdzekļiem nav plānota, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrijā.

Komentējot Krievijas hokeja leģendas un Krievijas Hokeja federācijas prezidenta Vladislava Tretjaka aicinājumu Latvijas valstij atbalstīt finansiālās grūtībās nonākošo Kontinentālās hokeja līgas komandu Rīgas “Dinamo”, IZM skaidroja, ka pašreizējais sportam piešķirto valsts budžeta līdzekļu sadales tiesiskais regulējums neparedz valsts finansiālā atbalsta sniegšanu profesionāliem sporta klubiem un arī turpmāk šo kārtību nav plānots mainīt.

Sportam paredzētie valsts budžeta līdzekļi dažādu programmu ietvaros tiek piešķirti Sporta likumā noteiktā kārtībā atzītajām sporta organizācijām, kas hokeja gadījumā ir Latvijas Hokeja federācija.

IZM norādīja, ka hokeja gadījumā valsts budžeta finansējums tiek paredzēts jauniešu, junioru un nacionālās izlases sagatavošanās procesam un dalības nodrošināšanai pasaules čempionātu un Olimpisko spēļu atlases turnīros un finālsacensībās.

“Kā zināms, daļa no profesionālās hokeja komandas “Rīgas Dinamo” hokejistiem ir arī Latvijas nacionālās hokeja izlases dalībnieki,” uzsvēra IZM.

Tāpat valsts finansējums tiek piešķirts profesionālās ievirzes sporta izglītības iestādēs īstenotajās hokeja izglītības programmās nodarbināto pedagogu darba samaksas līdzfinansēšanai.

Saskaņā ar Sporta politikas pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam noteikto par prioritāriem atzīstama “Bērnu un jauniešu sporta” un “Sports visiem” attīstība. Profesionālās hokeja komandas “Rīgas Dinamo” atbalstīšana šīm prioritātēm neatbilst.

Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē par prioritātēm 2015.gada valsts sporta budžeta kontekstā tika atzīta 2015.gadā valsts budžeta līdzekļu apmēra noteikšana ne mazāk kā 2014.gadā – šim mērķim papildus nepieciešami 2 134 613 eiro, kā arī valsts līdzfinansējuma procentuālā apmēra palielināšana profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu īstenošanai – sporta treneru darba samaksa.

LETA jau ziņoja, ka Tretjaks aicinājis valsti finansiāli atbalstīt hokeja komandu Rīgas “Dinamo”.

Šajā starpsezonā Rīgas “Dinamo” komanda joprojām turpina darbu ar budžeta veidošanu, tāpēc netiek slēgti līgumi ar jauniem spēlētājiem, kaut vienības jaunās sezonas treniņnometni plānots sākt jau pēc desmit dienām. Šī iemesla dēļ pagaidām joprojām nav pilnīga pārliecība, ka vienība nesekos KHL vicečempiones Prāgas “Lev” piemēram un neizstāsies no prestižā turnīra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+