×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.3°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
28. septembris, 2016
Drukāt

Izmeklētāji: Malaizijas lidmašīnu notrieca ar Krievijas raķeti (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Notriektās Malaizijas nacionālās aviokompānijas lidmašīnas atlūzas

Malaizijas pasažieru lidmašīna virs Austrumukrainas tika notriekta ar raķeti “Buk”, kas Ukrainā tika ievesta no Krievijas un palaista no Maskavas atbalstīto teroristu bandu kontrolētās teritorijas, trešdien paziņoja izmeklētāji.

Pēc pastrādātā nozieguma, kas prasīja 298 cilvēku dzīvības, raķešu palaidējs tika atkal aiztransportēts atpakaļ uz Krieviju, atzinusi Nīderlandes vadītā Apvienotā izmeklēšanas grupa (JIT).

“Sistēma tika transportēta no Krievijas teritorijas uz Austrumukrainu un vēlāk transportēta atpakaļ baltā kravas mašīnā “Volvo”,” teikts JIT paziņojumā, kas publiskots Nīderlandes prokuratūras mājaslapā.

Cilvēkus, kuri konkrēti izšāvuši raķeti, JTI nav izdevies noskaidrot, taču izmeklētāju rīcībā ir simts aizdomās turēto saraksts. Viņu vidū ir personas, kas varētu būt organizējušas raķešu palaišanas iekārtas konvojēšanu un devušas pavēles, pavēstīja nīderlandiešu prokurors Freds Vesterbeke, kas vadīja izmeklēšanu.

Viņš paziņoja, ka izmeklētājiem izdevies savākt pietiekami daudz pierādījumu, lai iesūdzētu vainīgos tiesā. Kad un kur šāda tiesa varētu notikt, Vesterbeke neatklāja.

Viņš uzsvēra, ka izmeklēšanas gaitā pilnībā atspēkotas versijas, ka reisa MH17 lidmašīnas katastrofu varētu būt izraisījušas tehniskas problēmas. Apgāzta arī versija, ka Malaizijas lidmašīnu būtu notriecis kāds cits lidaparāts.

Raķete tikusi izšauta no lauka, kas atrodas netālu no Sņižnes, pie Pervomaiskas ciemata. Šo teritoriju 2014.gada 17.jūlijā, kad tika pastrādāts noziegums, kontrolēja Krievijas apbruņotās teroristu bandas jeb tā dēvētā Doņeckas tautas republika.

JTI uzsver, ka par vietu, no kuras raķete izšauta, nav nekādu šaubu.

Izmeklēšanā piedalījās simts ekspertu, analizējot tūkstošiem lidmašīnas atlūzu gabalu un pusmiljonu video un fotogrāfiju, atklāja Vesterbeke.

Izmeklētāji arī noklausījušies 150 000 pārtvertu telefona zvanu, no kuriem viens tika atskaņots preses konferencē.

Maskava ir vairākkārt noliegusi, ka aviokompānijas “Malaysia Airlines” lidmašīna, kas bija ceļā no Amsterdamas uz Kualalumpuru, būtu notriekta ar Krievijas “Buk” raķeti, un aicinājusi izmeklētājus ņemt vērā arī Krievijas atradumus, kas liecinot par Ukrainas atbildību lidmašīnas notriekšanā.

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka Maskavai esot neapgāžami pierādījumi, ko starptautiskā izmeklētāju komanda esot ignorējusi.

Maskava analizēja sākotnējos datus no lidmašīnas radara un neatrada nekādus pierādījumus tam, ka lidmašīna būtu notriekta ar raķeti, uzsvēra Peskovs.

“Ja tur būtu bijusi kāda raķete, tad tā būtu palaista no citas teritorijas,” paziņoja Kremļa pārstāvis.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Izmeklētāji ir pierādījuši, ka Kremlis ir vainīgs Malaizijas lidmašīnas notriekšanā, nu un? Satelītu uzņēmumi liecina, ka Sīrijas režīms kopā ar Krieviju ir atbildīgi par ANO palīdzības konvoja sabombardēšanu Sīrijā, nu un? Sīrijas režīms kopā ar Krieviju pārtrauca nesen panākto pamieru Sīrijā un tagad “draudzīgi” turpina bombardēt Alepo, neņemot vērā ASV protestus, nu un? Putins ir pārliecinājies, ka Rietumi NAV SPĒJĪGI uz aktīvu pretdarbību šīm bandītiskajām darbībām, bet vienīgi uz pļāpāšanu, tāpēc arī rīkojas.

  2. Cik reiz kremlim nāksies atkārtost ,nav Krievu armijas Ukrainā ,nav ! Tapeic apgalvojumi par Krievijas Bs zenītraķešu Buk M1 klātbūtni Ukrainā ir Meli ! Putins teic ka nav ,tātad nav un iepūtiet man !

Draugiem Facebook Twitter Google+