×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
2. augusts, 2012
Drukāt

Izpērk suvenīru veikalus

Foto - Viesturs SerdānsFoto - Viesturs Serdāns

Pašlaik ir mazliet mierīgāk, bet vēl pirms stundas bija pamatīga burzma, astoņos vakarā stāsta Irina – pārdevēja Londonas olimpisko spēļu oficiālajā suvenīru veikalā.
 Londonas olimpisko spēļu suvenīru klāsts ir ļoti plašs – nopērkamas apmēram 900 dažādu veidu preces.

70 procenti ražoti Ķīnā, daļa arī Pakistānā, Vjetnamā, Polijā un citur – valstīs, kurās lētāks darbaspēks nekā Lielbritānijā.

Olimpisko spēļu talismani Venloks un Mandevils maksā 15 sterliņu mārciņas (Ls 13,5), T krekli ar olimpisko un (vai) Lielbritānijas komandas simboliku – no 18 līdz 30 mārciņām, polo krekli – 40 līdz 60. Lētākās jakas pieejamas par 50 mārciņām. Lai iegādātos vasaras cepuri, jāmaksā 12 līdz 15 mārciņas. Viens no Londonas simboliem ir sarkanais divstāvu autobuss – neliels un ar olimpisko logo par desmit mārciņām, lietussargs – par 15, soma – par 28, atslēgu piekariņš – par septiņām mārciņām.

“Domāju, ka angļu algām tās ir pietiekami zemas cenas,” spriež Irina – krieviete, kura Londonā ieradusies īsi pirms spēļu sākuma un strādā par pārdevēju lielākajā suvenīru veikalā, kas atrodas olimpiskā parka teritorijā. “Vispopulārākie līdzjutēju vidū ir spēļu talismani. Kas varētu būt otrajā vietā, es pat nezinu – visu ātri izpērk, un mums tik ved atkal jaunas kravas. T krekli ir ļoti populāri. Pa dienu veikalā sarodas ļoti daudz cilvēku, īpaši, ja uznāk lietus. Tad visi saskrien iekšā un katrs jau kaut ko nopērk.”

Lai gan oficiālā informācija liecina par ļoti lielu suvenīru dažādību, veikalā pieejamais sortiments bija krietni šaurāks. Eiropas futbola čempionāta finālturnīrā jūnijā Polijā izvēle bija daudzveidīgāka un par labākām cenām. Piemēram, krūzīte maksāja mazāk par diviem latiem, segas pārvalks un divas spilvendrānas – 16 latus, gaisa atsvaidzinātājs automašīnai – Ls 1,50.

Ievēroju, ka Londonas centrā suvenīrus jau pāris dienas pēc spēļu atklāšanas piedāvāja ar 50 procentu atlaidi. Piemēram, sporta preču veikalā Venloka cena bija nolaista no 15 līdz desmit mārciņām, bet jau nākamajā vakarā – līdz septiņām. Pirms diviem gadiem ziemas olimpiskajās spēlēs Vankūverā suvenīrus ar ievērojamām atlaidēm tirgoja tikai spēļu pēdējās dienās. Anglijas galvaspilsētas ielās var redzēt daudz ļaužu, kas tērpušies Lielbritānijas karoga krāsās.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+