Latvijā
Vēsture

Jāņa Čakstes mazmazbērni grib izveidot pirmajam Latvijas prezidentam veltītu muzeju 16

Foto: president.lv

Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes mazmazbērni plāno izveidot viņam veltītu muzeju Čakstes dzimtas mājās “Aučos”, aģentūrai LETA pauda prezidenta mazmazmeita Kristīne Čakste.

Viņa pauda, ka muzeja izveides plāni ir lieli un grezni, taču mazmazbērni cer visu realizēt pa solītim un skatīties, kur ceļš viņus vedīs.

Pēc Čakstes paustā, pirmais uzdevums ir kalpu mājas atjaunošana, kas patlaban ir projektēšanas stadijā. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija (VKPAI) ir devusi pagaidu piekrišanu idejai, kā arī arhitektūra būtībā ir gatava, tāpēc tagad tiks sākts darbs ar būvinženieriem. “Ceru, ka pa vasaru varēsim būvēt un līdz 2017.gada beigām pabeigt,” atzīmēja Čakste.

Viņa pavēstīja, ka, ja līdz 2017.gada beigām izdosies pabeigt būvniecības darbus, līdz 2018.gada 14.septembrim, kad ir Jāņa Čakstes dzimšanas diena, pietiks laika, lai muzejam izveidotu saturu.

Saturs sākotnēji būs attīstīts no tā, kas patlaban pieejams memoriālās istabās. “Mums ir daudz fotogrāfijas, dokumenti un dažas personīgas mantas. Pieredze rāda, ka ir labi, ja mūsu stāsts ir pieejams arī citā valodā, tāpēc esam nolēmuši, ka visas anotācijas un cita informācija būs latviešu un angļu valodās,” pauda Čakste.

Tāpat viņa informēja, ka muzejā mēģinās ieviest arī dažādas interaktīvas detaļas, piemēram, datorizētu ciltskoku, filmas un skaņas, taču šī iecere ir vēl tikai sarunu stadijā.

Saistītie raksti
LA.lv