Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
1. oktobris, 2015
Drukāt

Japāņi iepazīst latviešu cimdu rakstu tradīciju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Raibie cimdu raksti salonā "Senā klēts".

Trešdien, 30. septembrī Latvijas vēstniecībā Japānā sadarbībā ar izdevniecību “Nihon Vogue”, Latvijas preču veikalu “Riga Collection” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvniecību Japānā notika latviešu cimdu adīšanas tradīcijām veltīts seminārs, vēsta Ārlietu ministrija.

Semināru atklāja Latvijas vēstnieks Japānā Normans Penke. Vēstnieks stāstīja par latviešu tautas tradīcijām, mitoloģiju un tās ietekmi uz rokdarbos redzamajiem latvju rakstiem.

Pasākumu vadīja profesionālās adīšanas pasniedzējas, kuras 2014. gada apmeklēja Latviju “Riga Collection” veikala īpašnieka Jodžiro Kawašimas organizētā tematiskā brauciena laikā, kur dalībnieki piedalījās Latvijas rokdarbiem veltītos pasākumos un apmeklēja tādus uzņēmumus kā “Tīnes”, “Senā Klēts”, “Pinumu Pasaule”, “Limbažu Tīne”. Šādu braucienu Jodžiro Kawašima organizēs arī šogad oktobrī.

Interesi par latviešu adīšanas tradīcijām un rokdarbiem ir veicinājušas jau divas japāņu valodā publicētās grāmatas “Hand-knitted Socks of Latvia” un “Hand-knitted Mittens of Latvia”. To autore ir Sanae Nakata.

Latvijas amatniecības un rokdarbu tradīcijas ir radušas stabilu cienītāju loku Japānā, norāda Ārlietu ministrijā. Tā, piemēram, 2013. gada 10. un 11. jūnijā Latvijas vēstniecībā notika Latvijas Investīciju aģentūras pārstāvniecības Japānā organizētais un vēstniecības atbalstītais grozu pīšanas seminārs, kuru vada Latvijas uzņēmuma “Pinumu Pasaule” pārstāvji Lolita un Pēteris Tutāni. Seminārā piedalījās japāņi, kuri interesējās par Latvijas kultūru un amatniecības tradīcijām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ir, ir mums ar ko lepoties!

Strīdā par Laikmetīgās mākslas muzeja projektu grib no KM piedzīt 749 727 eiro (1)Strīds starp SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums" un Kultūras ministriju sākās, kad 2004. gada 15. jūnijā KM un Rīgas dome parakstīja nodomu protokolu par Laikmetīgās mākslas muzeja ēkas un jaunas koncertzāles projekta īstenošanu Rīgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+