×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

«Jaunais skolotājs» noskaidrots!

tafele_leta

Latvijas Izglītības fonda un “Latvijas Avīzes” rīkotajā konkursā “Jaunais skolotājs” uzvarējuši Rugāju novada vidusskolas fizikas skolotājs Jānis Ikstens un Daudzeses pamatskolas sporta skolotājs Kaspars Židovs.

 

Laureātu vidū iekļuvuši arī Liezēres pamatskolas latviešu valodas skolotāja Regīna Paegle, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas angļu valodas skolotājs Guntis Zenfs un Staiceles vidusskolas vizuālās mākslas un mājturības skolotāja Laura Priekule. “Latvijas Avīzes” speciālbalvu par aktīvu iesaisti pagasta kultūras dzīvē saņems Pelēču pamatskolas latviešu valodas skolotāja Sandra Kozere.

Konkursa uzvarētāji katrs saņems 500 latu naudas balvu – stipendiju, bet laureāti – planšetdatorus, kā arī “Latvijas Avīzes” veltes.

Konkursam bija pieteikti 22 pretendenti. Daļa sevi izvirzīja paši, par citiem slepenībā vēstules rakstīja skolēni un kolēģi. Bija arī gadījumi, kad skolotāji pieteicās paši, bet atbalsta vēstules sūtīja arī skolēni. Vēstules parādīja, ka skolēni un kolēģi augstu vērtē ne tikai jauno skolotāju profesionālo darbu klasē, bet arī cilvēcību, taisnīgumu un draudzīgu izturēšanos attieksmē pret skolēniem, kā arī sabiedrisko aktivitāti. Tāpat augstu vērtēts tas, ka daudzi jaunie skolotāji arī paši turpina izglītošanos.

 

Komisija pamanīja, ka daudzi no konkursam pieteiktajiem skolotājiem strādā skolās, kurās paši mācījušies. Turklāt jaunie pedagogi pametuši lielpilsētu, lai atgrieztos dzimtajā pusē. Kaut arī skolās strādā maz pedagogu vīriešu, konkursa pretendentu vidū ceturtdaļa bija vīrieši un gandrīz visi nonāca laureātu godā.

 

Konkursa komisijā darbojās Latvijas Izglītības fonda valdes priekšsēdētājs profesors Ilgvars Forands, kurš bija arī komisijas priekšsēdētājs, valdes locekle Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa augstskolas asociētā profesore Raina Vīrs, Vecāku foruma pārstāve Jana Simanovska, “Latvijas Avīzes” galvenā redaktore Linda Rasa un žurnāliste Ilze Kuzmina. I. Forands atzina, ka visi skolotāji, kas bija pieteikti konkursam, “ir lieliski jaunie pedagogi”. J. Simanovsku iepriecināja tas, ka daudz atzinīgu vārdu skolotājiem veltījuši skolēni – tas nozīmē, ka pedagogs tiešām ir labs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+