Ekonomika
Bizness

Jaungada svinētāju nodedzināts siltumnīcu komplekss apdrošinātājam BTA Igaunijā izmaksājis 2,9 miljonus eiro0


Kompānijas BTA logo
Kompānijas BTA logo
Publicitātes foto

Jaungada svinētāju nodedzināts siltumnīcu komplekss apdrošinātājam “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) izmaksājis 2,9 miljonus eiro. Kā informē BTA, atšķirībā no Latvijas un Lietuvas, kompānija Igaunijā cietusi zaudējumus.

Tas saistīts ar divām lielām naudas izmaksām. Viena, par jau minēto siltumnīcu komplekstu, otra par kādu celtniecības objektu, kas arī cieta ugunsgrēkā.

Šī gada pirmajos sešos mēnešos BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs sasniedzis 112,3 miljonus eiro, kas ir par 3,2% vairāk nekā 2018.gada tajā pašā periodā.

Savukārt kopējā BTA peļņa pirms nodokļu nomaksas Baltijas valstīs 2019.gada pusgadā bija 5,9 miljoni eiro.

2019.gada pirmajā pusgadā BTA bruto parakstīto prēmiju apjoms Baltijā palielinājās par 3,2%, sasniedzot 112,3 miljonus eiro. BTA Latvijā pirmajos sešos šī gada mēnešos bruto apdrošināšanas prēmijas tika parakstītas 42,4 miljonu eiro apmērā, bet Lietuvā – 56,8 miljonu eiro.

Abās valstīs pieaugums ir līdzīgs, attiecīgi 3,4% un 3,7% apmērā salīdzinot ar pagājušā gada šo pašu periodu. Igaunijā pieaugums saglabājas pagājušā gada līmenī, parakstot bruto apdrošināšanas prēmijas 13,1 miljonu eiro vērtībā.

Baltijā kopumā nozīmīgāko daļu no bruto parakstīto prēmiju apjoma veido transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanas veids ar 38,5 miljonu eiro lielu apjomu (-4%), kam seko KASKO apdrošināšana ar 26,9 miljoniem eiro (+6,7%) un veselības apdrošināšana ar 16,4 miljoniem eiro (+7,5%).

Latvijā pirmajos sešos mēnešos vislielākais bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apmērs bija veselības apdrošināšanā – 13,9 miljoni eiro (+0,5%), KASKO apdrošināšanā – 8,7 miljoni eiro (+8,5%) un OCTA apdrošināšanā – 7,1 miljoni eiro (-11%).

Lietuvā vislielākais bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms ir OCTA apdrošināšanā ar 26,9 miljoniem eiro (-3,2%), KASKO apdrošināšanā ar 13,7 miljoniem eiro (+9,8%) un īpašumu apdrošināšana ar 3,8 miljoniem eiro (+7,7%).

BTA Igaunijā visvairāk bruto prēmijas parakstītas KASKO apdrošināšanā – 4,5 miljoni eiro (-4,7%), OCTA – 4,4 miljoni eiro (+3,9%) un īpašumu apdrošināšanā – 1,3 miljoni eiro (+0,6%).

Salīdzinot ar 2018.gada pirmā pusgada rezultātiem, šogad BTA Baltijā peļņa pirms nodokļiem palielinājusies par 41% sasniedzot 5,9 miljonu eiro apmēru.

BTA Latvijā peļņa pirms nodokļu nomaksas ir palikusi gandrīz nemainīga – 1,8 miljonu eiro apmērā.

Vislielākais peļņas rādītāja pieaugums pirmajā pusgadā bija BTA Lietuvā ar pieaugumu 24,7% apmērā, sasniedzot 4,6 milj. eiro. BTA Igaunijā šī gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar 2018.gada pirmā pusgada datiem, filiāles zaudējumi tika samazināti vairāk nekā uz pusi, sasniedzot negatīvu rezultātu 500 tūkstošu eiro apmērā.

Igaunijā šī gada pirmajā pusgadā veiktas vairākas lielas pieteikto atlīdzību lietu izmaksas, ar ko skaidrojami BTA Igaunijas filiāles zaudējumi. Gada sākumā notika ugunsgrēks klienta siltumnīcu kompleksā Nurmiko, ko izraisīja Jaunā gada svinētāja neuzmanīgi palaista petarde. Kopējā apdrošināšanas atlīdzība sasniedza 2,9 miljonus eiro. Tāpat 2,8 miljonu eiro vērtībā tika pieteikta atlīdzība par kādas celtniecības stadijā esošas ēkas bojājumiem, ko izraisīja ugunsgrēks un tā dzēšanas darbi.

BTA Baltijā apdrošināšanas atlīdzībās šogad izmaksājusi jau 72,5 miljonus eiro, kas ir par 28,1% vairāk nekā 2018.gada pirmajos sešos mēnešos. Visvairāk veiktas atlīdzību izmaksas par OCTA apdrošināšanas gadījumiem – 23,6 miljoni eiro (+6,8%), KASKO – 15,5 miljoni eiro (+5,1%), kā arī par veselības apdrošināšanu – 9,9 miljoni eiro (+19%).

Saistītie raksti

BTA Latvijā šī gada pirmajā pusgadā veicis atlīdzības izmaksas kopumā 30,2 miljonu eiro apmērā (+11,2%), Lietuvā – 28,3 miljonu eiro (+24,8%), bet Igaunijā 14 miljonu eiro apjomā (+106,1%).

BTA klientu vidū nemainīgi vispopulārākais atlīdzību pieteikumu iesniegšanas kanāls ir Klientu portāls – vidēji 67%. Savukārt caur e-pastu tiek pieteiktas 22% atlīdzību, telefoniski 11% un caur BTA mājaslapu – 0,2%.

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
VIDEO: Iespējams, tiek krāta rezerve, lai atbalstītu breksitā cietušos uzņēmējus
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Baltijā ienāks “Spar” veikalu tīkls
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Dzīvokļu cenas auga straujāk par algu
3 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atklāj, ka Siguldas bērnudārzā ēdināšana notikusi nelegāli
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Neatbalsta ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā
45 minūtes
ML
Māra Libeka
Ekonomika
Apgrūtinās bezdarbnieku dzīvi
2 stundas
VK
Valdis Krastiņš
Latvijā
Valdis Krastiņš: Lielbritānijā dzīvojošie tautieši, brauciet mājās!
12 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Atbalsta iniciatīvu par nepilsoņu statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem
1 stunda