×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. marts, 2016
Drukāt

Jaunie operas solisti apvienosies koncertā “Dzejnieka mīla” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) Beletāžas zālē 12.martā notiks kamermūzikas koncerts “Dzejnieka mīla”, kurā piedalīsies jaunie Latvijas Nacionālās operas solisti, aģentūru LETA informēja LNOB sabiedrisko attiecību vadītāja Irbe Treile.

Koncertā jaunie Latvijas Nacionālās operas solisti – baritons Rihards Millers un soprāns Jolanta Strikaite-Lapiņa – iejutīsies dzejnieka un viņa iemīļotās tēlos, tā apliecinot, ka spēj iekļauties ne vien liela sastāva teatrālos uzvedumos, bet arī līdz niansēm iejusties kamermūzikas žanrā. Pie klavierēm koncertā būs koncertmeistare Ērika Apeine.

Koncerta programmas centrā būs Roberta Šūmaņa dziesmu cikls “Dzejnieka mīla”, kas ir viens no slavenākajiem romantisma laikmeta vokālajiem cikliem. Latvijā šis dziesmu cikls skan reti. Neparasto iespēju dzirdēt visu ciklu kopumā piedāvās Millers un koncertmeistari. Šo ieceri jaunie mūziķi lolojuši jau sen.

Savukārt Strikaites-Lapiņas soprānā izskanēs Riharda Štrausa dziesmas no dažādiem opusiem. Tie ļaus saklausīt dzejnieka mīļoto, kas stāsta par mīlu, ziedu burvību un sapņiem. Tā būs kā satikšanās, kur divi jauni cilvēki runā par mīlestību, vien valoda katram sava.

Koncertmeistare Apeine programmā iekļāvusi arī vienu no Frederika Šopēna klaviermūzikas pērlēm. Tāpat programmu papildinās Franča Šūberta un Fēliksa Mendelszona kompozīcijas, kuras mūziķi savienos interesantā muzikālā stāstā. To papildinās Oresta Silabrieža ievadvārdi.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā “Opera tuvplānā”. Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski. “Opera tuvplānā” ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Kamermūzikas koncerts “Dzejnieka mīla” sāksies plkst.15.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mendelszons ar “z” – Mendeļa dēls. Visu laiku, kopš mācījos, studēju un gadiem strādāju mūzikas izglītības laukā , visās notīs un grāmatās – bija Mendelsons. Kurš ir tas gudrais un uz kādiem pamatiem, nes mums šo apgaismību – pēc vairākiem simtiem gadu? Un tad kāds beigu beigās ir komponista Feliksa uzvārds ? varbūt “bez dēla” – vienkārši Fēlikss Mendelis… vai tā kā islandiešiem un norvēģiem – tad pie tēva vārda vēl klāt “zons” vai “dotira”‘ ….

Draugiem Facebook Twitter Google+