Ekonomika
Bizness

Jaunzeme izvērtēs VID iepirkumu, kurā uzvarējis par nodokļu parādiem kritizēts uzņēmējs0

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme izvērtēs VID iepirkuma rezultātus informēšanas kampaņai par nodokļu reformu 2019. gadā. Iepirkumā uzvarējusi kompānija “Alpha Baltic Media”, ar kura vadītāju saistītie citi uzņēmumi esot parādā valstij vairāk nekā pusmiljonu eiro, informē LNT ziņas.

Latvijas Reklāmas asociācija (LRA) izplatījusi publisku vēstuli, kurā pausts sašutums, ka konkursā uzvarējis uzņēmums, kura īpašnieks, valdes loceklis un patiesā labuma guvējs Lauris Špillers ir saistīts ar virkni uzņēmumu (SIA “Serviod”, SIA “Baltic Media” un SIA “Medialead group”), kuri vēl februāra sākumā bija parādā valstij vairāk nekā 607 tūkstošus eiro.

LRA LNT Ziņām norādīja, ka saskaņā ar izskanējušo informāciju, uzņēmumam “Alpha Baltic Media” pašam nodokļu parādu neesot un iepirkuma nosacījumiem tas formāli atbilstot, taču apšaubīja, vai VID iepirkumā izvirzīti pienācīgi kritēriji.

“Jāpārskata kritēriji, pēc kuriem izvēlas iepirkumos uzvarētājus, jo nevar būt tā, ka tirgum tiek dots signāls – tas nekas, ka parādi, nodibinot jaunu uzņēmumu, tu vari visu sākt no sākuma un piedalīties sacensībā par publiskiem līdzekļiem,” norādīja LRA valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa.

Saistītie raksti

Lauris Špillers rakstiskā atbildē LNT ziņām pārmetumus kategoriski noraidīja. “Pilnībā nepiekrītu izskanējušiem nepatiesajiem apgalvojumiem. Iepirkumā piedalījāmies, ievērojot Iepirkumu likumu. Mūsu piedāvātais risinājums, domāju, ir lētāks, jo atradām efektīvāku veidu, kā sasniegt auditoriju. Kompānijai “Baltic Media” neesmu īpašnieks jau vairāk nekā gadu. Kompānija bija lielais nodokļu maksātājs un veica nodokļa maksājumus lielos apmēros (deviņu gadu laikā 5 miljoni eiro). Patlaban ir aktīvs nodokļa uzrēķins, ko kompānija apstrīd un tādēļ uzradās nodokļa parāds. Šajā sakara uzskatu, ka apsūdzības nodokļu nemākšanā ir pilnībā nekorektas un konkurentu organizētas ar domu traucēt kompānijas darbu,” tā LNT ziņām rakstiskā atbildē norādīja “Alpha Baltic Media” vadītājs.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme izvērtēs gan pašu iepirkumu, gan arī tā lietderību – tā LNT ziņām norādīja VID ģenerāldirektores pārstāvis Andrejs Vaivars, “arī iespējamos risinājumus, kā rīkoties turpmāk.” Viņš prognozēja, ka secinājums būs jau tuvāko dienu laikā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Oktobra beigās sāks būvniecību Igaunijas-Latvijas trešā starpsavienojuma posmā Saulkrasti-Rīga
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Pie sešiem “Rimi” veikaliem uzstādīti specializētie konteineri apģērbiem un apaviem 2
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Digital Freedom Festival” notiks Investoru diena
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Atlaista visa “Rīgas kartes” valde
46 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Finanšu izlūkošanas dienests iesaldē 212,5 miljonus eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu
1 stunda
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Rastorgujevam pārtrūkusi sadarbība ar slaveno norvēģi Andresenu
42 minūtes
Barbara Ālīte
Dabā
Ceturtdien valsts austrumos gaidāms vēsāks, rietumos – siltāks laiks
2 stundas
MK
Mārtiņš Kalaus
Ekonomika
Par “Dzintara” darbiniekiem nav veiktas sociālās iemaksas. Nodokļu parāds valstij divkāršojies
1 stunda