×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
13. maijs, 2015
Drukāt

Jelgavā vīrieti pastaigas laikā sakož bebrs (1)

Foto - Andris Eglītis. Ilustratīvs attēls.Foto - Andris Eglītis. Ilustratīvs attēls.

Šonedēļ Latvijā lielākās apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa) atlīdzību kontaktu centrs saņēmis zvanu no vīrieša, kurš, pastaigājoties ar savu suni pa Jelgavas pilsētas parku, piedzīvojis neparastu gadījumu – viņam no krūmiem uzbrucis bebrs un sakodis kāju, portālam LA.lv pavēstīja apdrošināšanas sabiedrības pārstāvji.

Kā pēc notikušā, piesakot atlīdzību, atzina no bebra kodiena cietušais kungs, uzbrukums viņu tiešām pārsteidzis nesagatavotu. Pēc negadījuma kungs jau saņēmis medicīnisko palīdzību, un paliekošas sekas uz veselību bebra kodums neatstās.

Kā norāda Pārtikas un veterinārā dienesta sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Anna Joffe, gadījumos, kad pilsētu ir “apciemojuši” meža zvēri, pats svarīgākais ir nekrist panikā, vēlams pēc iespējas mazāk tos traucēt, neiet tiem tuvumā, bet galvenokārt – neaiztikt.

“Tas, ka meža dzīvnieks ir iznācis no meža pilsētā, nozīmē, ka tas ir vesels un spēcīgs, jo slimi dzīvnieki nekad neiznāktu pilsētā, tie ielīstu dziļāk meža biezoknī nost no visas sabiedrības,” stāsta A. Joffe, Viņa piebilst, ka gadījumos, kad tomēr pilsētā tiek satikti meža dzīvnieki, jāzvana konkrētās pilsētas pašvaldības policijai vai arī meža dienestam.

Kā liecina BALTA statistika, suņi nav vienīgie dzīvnieki, kuri uzbrūk un kož cilvēkiem. Pēdējo trīs gadu laikā par dažādu dzīvnieku kodumiem atlīdzību pieteikumus ir iesnieguši 96 Latvijas iedzīvotāji. No tiem 85% gadījumu ir suņu uzbrukumi, taču pārējos gadījumos cilvēkus sakoduši arī kaķi, bebri, zirgi, čūskas, dēles un citi dzīvnieki vai kukaiņi.

BALTA pieredzē ir arī īpaši smags gadījums, kad cilvēkam, ejot garām kādai sētai, kurai bijuši vaļēji vārtiņi, uzbrucis svešs suns. Suns negadījumā cietušajam uzbruka un sakoda seju. Par šo nelaimes gadījumu atlīdzībā tika izmaksāti 358 eiro, kas sniedza kaut nelielu palīdzību nepatīkamajā situācijā.

Analizējot statistikas datus, kopumā var secināt, ka visbiežāk jeb 41% gadījumu dzīvnieki sakož cilvēku rokas, 31% gadījumu viņu “kārais kumoss” ir cilvēku kājas, 14% gadījumu cietušas cilvēku sejas un tikpat bieži – vēders, sāns vai citas ķermeņa vietas. Tomēr bijis arī kāds neparasts gadījums, kad zirgs iekodis cilvēkam ausī.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Interesanti, kurā Jelgavas pilsētas parkā dzīvo bebri?? Ja tas ir kādreizējais Grebnera parks, tad vēl varētu noticēt. Tur ir dīķis un “džungļi”…

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8.5
Alūksne +9.7
Daugavpils +9
Saldus +7
Liepāja +6.6
Jelgava +9
Ventspils +6.0
Limbaži +9
Madona +9
Rēzekne +10
Draugiem Facebook Twitter Google+