×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2014
Drukāt

Jūlija sākumā Rīgā skanēs militārā mūzika

Foto: LETAFoto: LETA

NBS orķestris

5. un 6. jūlijā Rīgā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiks vērienīgs, starptautisks militārās mūzikas festivāls, kas pulcēs militāros orķestrus no Nīderlandes, Vācijas, ASV, Gruzijas, Norvēģijas un Latvijas, vēsta Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departaments.

Pasākumu par godu Latvijas armijas 95. jubilejai rīko nodibinājums “Rīga 2014” kopā ar Aizsardzības ministriju.

Viens no sarīkojuma organizatoriem, Nacionālo bruņoto spēku orķestra priekšnieks un diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns uzsver: “Var diezgan droši apgalvot, ka kopš Rīgas dibināšanas 1201. gadā daudzajos pastāvēšanas gadsimtos pilsētas ielās bijusi dzirdama dažādu valstu militārā mūzika, kopš 1915. gada – arī latviešu. Mūsdienās militārā mūzika simbolizē ne tikai bruņoto spēku varenību, bet pārstāv un vieno valsts kultūras tradīcijas.”

Festivāls tiks atklāts 5. jūlijā ar militāro orķestru parādi cauri Vecrīgai maršrutā no Pils laukuma līdz Brīvības piemineklim un atklāšanas koncertu pie Brīvības pieminekļa. 6. jūlijā orķestri sniegs koncertus Rīgā kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014”, Stacijas laukumā pie tirdzniecības centra “Origo”, kā arī Siguldā, Jelgavā un Ogrē.

6. jūlija vakarā Ķīpsalas hallē paredzēts lielais noslēguma koncerts ar orķestru defilē programmu, uz kuru bezmaksas ielūgumus no 25. jūnija varēs saņemt kultūras vasarnīcā “Esplanāde 2014”.

Festivālā piedalīsies Norvēģijas Bruņoto spēku Štāba orķestris, Nīderlandes Bruņoto spēku Nacionālās Rezerves korpusa orķestris, Vācijas Bruņoto spēku Neibrandenburgas Sauszemes spēku korpusa orķestris, Gruzijas Bruņoto spēku Centrālais orķestris, ASV armijas Eiropas orķestris, kā arī Zemessardzes orķestris un Nacionālo bruņoto spēku orķestris. Festivāla noslēguma koncertā 6. jūlijā Ķīpsalas hallē orķestriem pievienosies arī Nacionālo bruņoto spēku bigbends, vīru kori “Gaudeamus” un “Frachori”, kā arī bruņoto spēku deju kopa “Bramaņi”.

“Esmu lepns, ka pieci augsti profesionāli militārie orķestri kopā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri un bigbendu koncertēs un demonstrēs savas defilē programmas Rīgā, Jelgavā, Ogrē un Siguldā. Esmu pārliecināts, ka skatītāji un festivāla dalībnieki gūs lieliskus iespaidus un brīnišķas emocijas,” norāda pulkvežleitnants D.Vuškāns

Starptautiskais militārās mūzikas festivāls iekļauts “Rīga 2014” programmas tematiskajā līnijā “Brīvības iela”. Pasākumu atbalsta Rīgas brīvosta, Latvijas Dzelzceļš un “Origo” tirdzniecības centrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+