×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Junkers: Latvijas prezidentūra ES Padomē būs ļoti veiksmīga (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (V) kopīgajā preses konferencē Briselē pauda pārliecību, ka Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē būs ļoti veiksmīga.

“Latvijas prezidentūrai ES Padomē esam izvirzījuši trīs galvenās prioritātes,” preses konferencē informēja Straujuma. “Konkurētspējīga Eiropa, kurā mēs vēlamies īstenot Junkera kunga plānu ekonomikas atveseļošanai. Otrā prioritāte ir digitāla Eiropa, bet trešā – iesaistīta Eiropa,” akcentēja premjerministre, paužot gandarījumu par notikušajām diskusijām ar EK.

“Tikšanās laikā informējām arī par to, ko mēs sagaidām. Piemēram, martā notiekošajā Eiropadomē būtu jāizskata jautājumi par Eiropas enerģētikas savienību. Tāpat mēs runājām par to, kas būtu jāpārrunā jūnijā gaidāmajā Eiropadomē. Mēs sagaidām, ka tajā notiks diskusijas par digitālajiem jautājumiem. EK norādīja, ka līdz tam laikam nepieciešamie materiāli varētu būt jau sagatavoti,” sarunā ar aģentūru LETA sacīja Straujuma.

“Esmu ļoti priecīga un apmierināta, ka EK strādās līdzīgā virzienā, saskaņā ar Latvijas prioritātēm prezidentūrā. Tās bija ļoti noderīgas diskusijas,” atzina Straujuma, skaidrojot, ka rīt Latvijā ieradīsies Eiropas Parlamenta (EP) pārstāvji un tikšanos laikā diskusijas plānots turpināt.

Savukārt Junkers, vēršot klātesošo uzmanību, ka šī būs Latvijas pirmā prezidentūra ES Padomē, pauda pārliecību, ka tā būs “ļoti veiksmīga”. Plānots, ka Junkers un arī Eiropas Padomes prezidents Donalds Tusks nākamā gada 8.janvārī ieradīsies Rīgā, lai atklātu Latvijas prezidentūru ES Padomē. Paredzēts, ka šīs vizītes laikā tiks arī apspriests jautājums par ES lomu pasaulē, ziņo BNS.

“Būtisks jautājums saistībā ar ES lomu pasaulē ir par Austrumu partnerību. Skaidrs, ka ar katru valsti būs jāstrādā atsevišķi, jo runa ir par reģionu, kur visām valstīm nevar būt vienota pieeja. Tāpat skaidrības nav par to, kādi procesi turpmāk gaidāmi Ukrainā,” sacīja Straujuma.

Jau ziņots, ka, gatavojoties pārņemt Latvijas kā prezidējošās valsts pienākumus ES Padomē, Straujuma un vairāki ministri šodien darba vizītē Briselē iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras prioritātēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Un ko no šis Latvijas veiksmīgās prezidentūras ES Padomē gūsim mēs?

Draugiem Facebook Twitter Google+