×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Jūrmalā sacentīsies jaunie operdziedātāji

Foto: LETAFoto: LETA

Konkursa producents Baltijā ir Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskā orķestra diriģents, jūrmalnieks Ilmārs Lapiņš.

Jūrmalas Mūzikas vidusskolā 7. aprīlī plkst. 17.00 notiks Hansa Gabora vārdā nosauktā jauno operdziedātāju konkursa, kas visā mūzikas pasaulē pazīstams ar vārdu “Belvedere”, atlases kārta Baltijas valstu un Baltkrievijas jaunajiem dziedātājiem, portālu LA.lv informēja Jūrmalas domē.

“Kopš 2005. gada Belvederes konkursa atlases Baltijas kārta ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu ir radusi savu mājvietu Jūrmalā. Desmit gadu laikā ceļazīmi no Jūrmalas uz Vīni uz lielo mākslu saņēmuši vairāki mūsu talanti,” skaidro konkursa producents Baltijā, Irkutskas apgabala filharmonijas Gubernatora simfoniskā orķestra diriģents, jūrmalnieks Ilmārs Lapiņš. “Daudzi operdziedātāji nekad neaizmirsīs to, ka ceļu uz pasaules operu skatuvēm tiem pavēra Jūrmala. Rīgas operā vismaz puse no jaunajiem dziedātājiem ir piedalījušies Jūrmalas atlases kārtā. Kā lielāko panākumu no baltiešiem varam minēt lietuviešu basu Igoru Bakanu (otrā prēmija) un mūsu Egilu Siliņu (trešā prēmija).”

“Belvederes” operas solistu konkurss ir slavens ar to, ka jauno operdziedātāju sniegumu vērtē nevis mūzikas vai operas žanra eksperti un mūziķi, bet gan potenciālie darba devēji, operu intendanti un aģentūru direktori. Žūrijā pārstāvji Lietuvas, Igaunijas un Latvijas profesūras. Kā skaista tradīcija visus gadus publika uz atlases kārtu tiek lūgta par brīvu, tā ar savu balsojumu izvirza Baltijas laureātus ar “Publikas Balvu”, kuru katru gadu saņem viens pārstāvis no Latvijas un viens viesis.

“”Belvederes” konkurss līdzīgi daudziem ievērojamiem šodienas konkursiem katru gadu maina savu atrašanās vietu – pērn tas notika Amsterdamā, šogad tā norises vieta būs Vācu opera Diseldorfā,” turpina I. Lapiņš. “Nākamgad konkurss atkal notiks Amsterdamā, bet 2016. gadam konkursa direkcija vēl izskata norises vietu, to vidū arī Irkutskas piedāvājumu. Varbūt mūzikas mīļotāji varētu klusi sapņot, piemēram, par 2018. gada “Belvederi” Jūrmalā? Pagājušajā gadā atlase notika 50 pilsētās, šogad jau 57 pasaules mūzikas centros, kuru vidū nopietnu vietu ieņēmusi arī Jūrmala.”

Konkursa kandidāti var iepazīties ar konkursa noteikumiem un pieteikties uz Jūrmalas atlases kārtu interneta vietnē www.belvedere-competition.com.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+