×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. maijs, 2016
Drukāt

Justs: dziesma “Heartbeat” ir kliedziens, ka mēs gribam izlauzties (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Dziesma “Heartbeat” ir kā kliedziens, kā pavērsiena punkts, ka mēs gribam izlauzties un beidzot dzīvot tā, kā mēs to vēlamies, aģentūrai BNS par dziesmu, ar kuru Latvija startēs Eirovīzijā, stāstīja Latvijas pārstāvis konkursā, vokālists Justs Sirmais.

Dziedātājs skaidroja, ka mūziku un dziesmas jēgu ir iespējams uztvert ļoti dažādi, bet, viņaprāt, šī dziesma vēsta par pārmaiņu nepieciešamību.

“Manuprāt, šī dziesma ir izlaušanās no kaut kādas bedres. Dziesma stāsta par sajūtu, kad iekšējā balss tev sāk teikt, ka kaut kas nav kārtībā, kaut ko vajag izmainīt, jo mēs nevaram šādi dzīvot – nav tā prieka, nav tās emocijas no dzīves, un viņa sāk likties bezjēdzīga. Šī dziesma ir kā pavērsiena punkts, kur mēs uzņemamies to mainīt un sākam to darīt. Dziesmā kliedzam par to, lai būtu savādāk,” stāstīja Sirmais.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināli notiks 10.maijā un 12.maijā, bet lielais fināls – 14. maijā. Justs konkursa 2. pusfinālā uzstāsies ar pirmo kārtas numuru. Latvijai tajā būs jākonkurē ar Albānijas, Austrālijas, Baltkrievijas, Beļģijas, Bulgārijas, Dānijas, Maķedonijas, Gruzijas, Īrijas, Izraēlas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Serbijas, Slovēnijas, Šveices un Ukrainas pārstāvjiem.

Eirovīzijas projekta vadītāja un Latvijas delegācijas vadītāja Zita Kaminska aģentūrai BNS iepriekš stāstīja, ka Justa priekšnesums Zviedrijā būs pielāgots lielajai skatuvei. Atšķirībā no “Supernovas” dziedātājs pārvietosies pa skatuvi, balstoties iestudētā horeogrāfijā. Arī ekrānos aiz mūziķa muguras būs redzams pavisam kas cits, nekā redzēts “Supernovā”.

Pēc Kaminskas teiktā, Zviedrijā ļoti pozitīvi uzņemta mākslinieka Māra Kalves ideja, kurš veidojis dziesmas priekšnesuma stāstu, kas būs redzams ekrānos. Plānots, ka priekšnesumu vizuāli paspilgtinās arī gaismotāju izstrādātais darbs. Kaminska gan uzsver, ka galvenais ir pats mākslinieks un dziesma. “Ja ekrāniem tiks atslēgta elektrība un gaisma pazudīs, vai tad mākslinieks vairāk nedziedās? Protams, ka viņš turpinās,” teica Latvijas delegācijas vadītāja.

Dziesmas “Heartbeat” autore ir Aminata Savadogo, kura Latviju Eirovīzijā pārstāvēja pagājušajā gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Just, zaķīt, dziesmai būtu jābūt saprotamai arī bez paskaidrojumiem. Mācies no manis…

Draugiem Facebook Twitter Google+