Latvijā

Kā izvēlēties atbilstošāko akumulatoru savam auto 1

Publicitātes foto

Akumulatora iegāde ir jāveic ik pēc dažiem gadiem, jo šai auto detaļai ir salīdzinoši īsāks mūžs nekā citām autodaļām. Akumulators ir svarīga detaļa, bez kuras auto darbība nav iespējama, tāpēc par tā nomaiņu ir jādomā laicīgi. Ja ir pazīmes, kas liecina, ka akumulators drīz beigs savu kalpošanas mūžu, tas noteikti jāpaspēj nomainīt pirms ziemas. Tas nozīmē, ka vasara un rudens ir īstais laiks, lai izpētītu tirdzniecības vietās esošo akumulatoru piedāvājumu un atrastu savam auto atbilstošāko. Kas tad ir jāņem vērā, lai akumulatora pirkums būtu veiksmīgs? Uzzināsiet par dažiem būtiskiem aspektiem.

Atbilstība automašīnas parametriem

Izvēloties akumulatoru, sākotnēji jāņem vērā arī tik vienkārši apstākļi kā akumulatora izmēri. Platums, augstums, garums, arī skavu izvietojums ir būtisks, lai būtu pārliecība, ka akumulators derēs tam atvēlētajā vietā. Lai to uzzinātu, var vadīties pēc jau esošā akumulatora izmēriem, kā arī meklēt norādes automašīnas ražotāja sniegtajos datos vai pie pārdevēja. Interneta veikalos, kur piedāvājumā ir akumulatori, var norādīt auto modeli, pēc kura tad tiks veikta preču atlase, piedāvājot tos akumulatorus, kuri ir atbilstoši automašīnai ne tikai izmēra ziņā, bet arī pēc citiem parametriem.

Akumulators, kas piemērots Latvijas klimatam

Divi būtiskākie akumulatora rādītāji, kam pērkot tiek pievērsta uzmanība, ir auksta motora iedarbināšanas strāva un ietilpība. RTU Autotransporta institūta eksperti norāda, ka tieši pirmajam rādītājam ir vērts veltīt lielāku uzmanību, jo Latvijas klimats akumulatoriem uzliek ļoti lielus pārbaudījumus. Tiem jāspēj nodrošināt, lai auto bez problēmām spētu darboties arī ziemas salā, kad termometra stabiņš noslīd pat zem -20 grādu atzīmes. Tieši auksta motora iedarbināšanas strāvas rādītājs nosaka to, ka akumulators spēs zemā temperatūrā nodrošināt marķējumā norādīto strāvu startera darbības nodrošināšanai.

Lai Latvijas ziema neradītu bažas par auto veiktspēju, noteikti būtiskāk ir izvēlēties akumulatoru ar lielāku auksta motora iedarbināšanas strāvas rādītāju. Ja automašīna atvesta no Centrāleiropas valstīm, tad pastāv iespēja, ka tā aprīkota ar akumulatoru, kuram ir zemāks šis rādītājs, jo tur ir cits klimats. Šeit tāds akumulators var nespēt pilnvērtīgi veikt savu darbu. Pērkot jaunu akumulatoru, šis fakts jāņem vērā.

Akumulatora ietilpība ne vienmēr ir būtiska

Ietilpība ir enerģijas daudzums, ko optimālā temperatūrā pie nelielas izlādes jānodrošina akumulatoram. Maldīgs ir uzskats, ka galvenais ir nopirkt akumulatoru ar lielāku ietilpību. Patiesībā ikdienā vidusmēra braucējam tas nekādu lielu atšķirību nedod, ja ir akumulators ar lielu ietilpību. Tas pat var sagādāt problēmas, jo netiks nodrošināta pilnvērtīga akumulatora uzlāde. Svarīgāk ir izvēlēties optimālas ietilpības akumulatoru, kas atbilst konkrētā auto modeļa vajadzībām un ražotāja noteiktajām rekomendācijām. Par lielāku akumulatora ietilpību eksperti iesaka domāt tām automašīnām, kurām ir paredzēti specifiski izmantošanas nosacījumi. Tas nozīmē, ka strāvas patērētāji ilgstoši var darboties arī tad, ja motors ir izslēgts. Tāds noteikti ir operatīvais transports, arī taksometri, apsardze. Ikdienas lietošanā akumulatora ietilpībai nebūs primāra nozīme.

Nepārmaksā par zīmolu

Noteikti nevajadzētu aizmirst izvēlētajam akumulatora modelim salīdzināt cenu pie dažādiem tirgotājiem. Tā var būtiski atšķirties. Vajadzētu paskatīties, ko piedāvā specializētajos veikalos un arī internetā. Tikai tad jāizlemj par labāko izvēli. Bieži vien augstāka cena nenozīmē labāku kvalitāti, jo cenas pieaugums notiek uz zīmola popularitātes rēķina. Tāpēc nav vērts pārsteigties, pērkot dārgāko, cerot tādā veidā iegūt ko daudz labāku. Izpētot plašāku informāciju, var izdoties atrast piedāvājumu par mazāku cenu, ar izdevīgākiem piegādes nosacījumiem.

Jauna akumulatora iegāde un ielikšana savā automašīnā noteikti ir prātīgs solis, tomēr tālāk arī jāseko tam, lai pašu braukšanas paradumi un automašīnas tehniskais stāvoklis garantētu akumulatoram ilgāku kalpošanas mūžu. Ja tomēr esat nolēmuši vēl nepirkt jaunu akumulatoru, tad jāatceras, ka rudenī to noteikti vajadzētu papildus uzlādēt, lai ziemā nebūtu jāsastopas ar nepatīkamām situācijām.

LA.lv